Головна » Присуджено Міжнародну премію в галузі культури та мистецтва

Присуджено Міжнародну премію в галузі культури та мистецтва

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження Міжнародної премії в галузі культури та мистецтва за 2019 рік легендарній чешській співачці та артистці – Гелені Вондрачковій. Премію буде вручено під час проведення 24-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2019», яка відбудеться 21 березня 2020 року.

Гелена Вондрачкова здобула широку популярність в Чехословаччині після перемоги в музичному конкурсі молодих талантів в 1964 році. Після чого випустила свій перший запис – пісню «Červená řeka», чеський переклад американської «Red River Valley».
У вересні 1967 року Вондрачкова зайняла 1 місце чехословацького хіт-параду з піснею «Nedoufej» (кавер-версія композиції дуету Сонні і Шер – «Little Man»).
Неодноразово брала участь в міжнародних музичних конкурсах. У 1977 році перемогла на фестивалі пісні в польському Сопоті.
З 1968 по 1970 роки виступала в тріо «Золоті діти» разом з Мартою Кубішевой і Вацлавом Станіслав Нецкарж.
Неодноразово з’являлася на радянському телебаченні, в тому числі на Блакитному вогнику 8 березня 1983 року.
У 1993 році зайняла 5-е місце на фестивалі пісні в польському Сопоті, виконавши пісню “Golden Kids”
У 2000 році знову перемогла на престижному Міжнародному фестивалі пісні в Сопоті з піснею “Veselé Vánoce a šťastný nový rok”.
Навесні 2012 року в Чехії і Словаччині відбулися концерти в честь 65-річчя співачки.