Головна » Присуджено Міжнародну премію «За видатний внесок в розвиток культури та мистецтва України»

Присуджено Міжнародну премію «За видатний внесок в розвиток культури та мистецтва України»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження щорічної Міжнародної премії «За видатний внесок в розвиток культури та мистецтва України» за 2018 рік Народному артисту Республіки Білорусь – Анатолію ЯРМОЛЕНКО. Премію буде вручено під час проведення 23-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2018», яка відбудеться 23 березня 2019 року.

Білоруський співак, керівник білоруського вокально-інструментального ансамблю «Сябри», народний артист Білорусі. Народився в Україні, в місті Козятині.

Як музикант починав свою діяльність в Ансамблі пісні та танцю Будинку Офіцерів Бакінського військового округу ППО. В 1969 році Анатолій Ярмоленко був прийнятий солістом-вокалістом в Гомельську обласну філармонію, працював у естрадному колективі «Пісні над Сожем» та виступав разом з Градським та Буйновим у ВІА «Сувенір», а з вересня 1972 року став солістом естрадного колективу «Сябри». Випускник музичного училища імені Соколовського (Гомель).

Творчість Ярмоленко нероздільно з творчістю ансамблю «Сябри». Початком творчої біографії «сябрів» прийнято вважати 1974 рік, коли ансамбль був представлений на конкурсі артистів естради у Мінську, де Ярмоленко як соліст був удостоєний звання Дипломанту Першого республіканського конкурсу артистів естради.

У 1985 році художньому керівнику ансамблю «Сябри» Анатолію Ярмоленко було присвоєно звання «Заслужений артист БРСР». А. Ярмоленко у складі ансамблю «Сябри» приймав участь у численних фестивалях: «Білі ночі», «Київська весна», «Кримські зорі», «Слов’янський базар у Вітебську», днях культури Білорусії в Москві, Таллінні, Ташкенті, Києві, Ризі, Петербурзі, Алма-Аті та ін. Анатолій Ярмоленко, як один із солістів ансамблю «Сябри», частий гість популярних музично-розважальних програм і телевізійних конкурсів центрального телебачення «Ширше коло», «Пісня року», «Ранкова пошта», «З піснею по життю», «Слов’янський базар» и др.

Анатолій Ярмоленко з піснями «Алеся», «Пічки-лавочки», «Ви шуміть, берези», «Свята» неодноразово виходив у фінал популярного телевізійного конкурсу «Пісня року» (з 1981 по 2011 роки). Ярмоленко виконує такі популярні пісні як «А я ляжу-приляжу», «Рідна мати моя», «Здрастуй, друже», «Журавлі на Полісся летять», «Кринічанька», «Кохана», «Пийте пиво, мужики», «Полька білоруська», «Переживемо», «Наші пісні!».

Анатолій Ярмоленко охоче приїздить на запрошення з концертами до України: як до столиці Києва, так і рідного міста — Козятина.

Нагороджений Орденом Франциска Скорини — За значний особистий внесок в розвиток національної культури, збереження і пропаганду кращих музичних традицій, орденом Дружби  — За значний внесок в зближення і взаємозбагачення культур націй та народностей.