Головна » Присуджено Міжнародну премію в галузі культури та мистецтва

Присуджено Міжнародну премію в галузі культури та мистецтва

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження Міжнародної премії в галузі культури та мистецтва за 2019 рік легендарній чешській співачці та артистці – Гелені Вондрачковій. Премію буде вручено під час проведення 24-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2019», яка відбудеться 21 березня 2020 року.

Гелена Вондрачкова здобула широку популярність в Чехословаччині після перемоги в музичному конкурсі молодих талантів в 1964 році. Після чого випустила свій перший запис – пісню «Červená řeka», чеський переклад американської «Red River Valley».
У вересні 1967 року Вондрачкова зайняла 1 місце чехословацького хіт-параду з піснею «Nedoufej» (кавер-версія композиції дуету Сонні і Шер – «Little Man»).
Неодноразово брала участь в міжнародних музичних конкурсах. У 1977 році перемогла на фестивалі пісні в польському Сопоті.
З 1968 по 1970 роки виступала в тріо «Золоті діти» разом з Мартою Кубішевой і Вацлавом Станіслав Нецкарж.
Неодноразово з’являлася на радянському телебаченні, в тому числі на Блакитному вогнику 8 березня 1983 року.
У 1993 році зайняла 5-е місце на фестивалі пісні в польському Сопоті, виконавши пісню “Golden Kids”
У 2000 році знову перемогла на престижному Міжнародному фестивалі пісні в Сопоті з піснею “Veselé Vánoce a šťastný nový rok”.
Навесні 2012 року в Чехії і Словаччині відбулися концерти в честь 65-річчя співачки.