Головна » Присуджено Міжнародну премію в галузі культури та мистецтва

Присуджено Міжнародну премію в галузі культури та мистецтва

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження щорічної Міжнародної премії в галузі культури та мистецтва за 2018 рік Народній артистці Казахстану – Розі Римбаєвій. Премію буде вручено під час проведення 23-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2018», яка відбудеться 23 березня 2019 року.

Роза РИМБАЄВА – Народна артистка Казахстану.

Роза Римбаєва народилася на 9-му роз’їзді станції Жангизтобе в Семипалатинській області, там же закінчила школу-інтернат. В родині 8 дітей. Батько — залізничник, помер у 2014 році. Мати — домогосподарка, померла в 2013 році.

У 1975 році вперше брала участь у конкурсі пісні, присвяченому 30-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Там її помітив головний диригент республіканського молодіжно-естрадного ансамблю «Гульдер» Таскин Окапов і запросив солісткою ансамблю.

У 1984 році Роза Римбаєва закінчила факультет музично-драматичної комедії Театрально-художнього інституту в Алма-Аті.

В 1976—1979 роках вона солістка республіканського молодіжно-естрадного ансамблю «Гульдер», а з 1979 року — солістка естрадного ансамблю «Арай», де директором і художнім керівником був її чоловік Таскин Окапов.

Найбільша популярність співачки припала на 1977—1979 роки, коли вона виходила у фінали фестивалю «Пісня року» і входила до десятки кращих співачок СРСР в хіт-параді «Звукова доріжка» (1978 році — 3-е місце, відразу після Алли Пугачової та Софії Ротару).

З 1979 року і по теперішній час Роза Римбаєва — солістка Республіканського концертного об’єднання «Казахконцерт», одночасно з 1995 року поєднує роботу викладача Казахської Академії мистецтв ім. Т. Жургенова.

У 2008 році несла факел Пекінської олімпіади. У 2011 році виконала гімн і несла факел VII Зимових Азіатських Ігор, які проходили в Казахстані.

У 2012 році відбулося концертне турне Рози Римбаєвої по Японії, Росії, Туреччини та Білорусії. У 2017 — великий сольний концерт в Астані, присвячений 60-річному ювілею.

Роза Римбаева є «Золотим голосом Казахстану», її називають «співаючим солов’єм Середньої Азії». Голос Рози Римбаевой класифікують як ліричне сопрано з діапазоном в чотири октави.
За свою творчу кар’єру випустила 18 сольних альбомів.
Володар численних нагород і звань в СРСР, Казахстані та інших країнах, серед яких Болгарія – «Гран-прі» фестивалю «Золотий Орфей», Польща – Спеціальна премія Польського комітету телебачення і радіо на фестивалі «Сопот», Туреччина – Гран-прі «Алтин мікрофон».

Співачка веде активну гастрольну діяльність і сьогодні, її творчість затребувана як в Казахстані, так і за кордоном.