Головна » Присуджено Міжнародну премію «За значний внесок в розвиток партнерських, дружніх та економічних відносин з Україною»

Присуджено Міжнародну премію «За значний внесок в розвиток партнерських, дружніх та економічних відносин з Україною»

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження Міжнародної премії «За значний внесок в розвиток партнерських, дружніх та економічних відносин з Україною» за 2019 рік Надзвичайному та Повноважному Послу Турецької Республіки в Україні Й.В. Ягмур Ахметe Гюльдере. Премію буде вручено під час проведення 24-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2019», яка відбудеться 21 березня 2020 року.

Народився 1976 року в Парижі. В 1997 році почав працювати в МЗС.

Посади, які він обіймав:

1997-2000 рр. – Аташе, Департамент країн Америки, 2000-2003 рр. – Третій Секретар, Посольство Турецької Республіки в Сирії, 2003-2005 рр. – Другий Секретар, Постійне представництво Турецької Республіки в ЄС. 2005-2007 рр. –  Перший Секретар, Спеціальне представництво в Іраку, 2007-2012 рр. – Радник, Посольство Турецької Республіки в Російській Федерації, 2012-2016 рр. – Начальник управління, Департамент країн Східної Європи, Травень 2016 р. –  грудень 2018 р.: Посланник, Заступник Директора Департаменту країн Східної Європи.

З січня 2019 р. – Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні

Завдяки зусиллям пана Посла постійно розширюється діапазон українсько-турецьких відносин, поглиблюється співпраця в таких важливих стратегічних сферах, як енергетика, транспорт, оборонна промисловість, аеро-космічна та науково-технологічна галузі,  активно розвиваються міжрегіональні та культурно-гуманітарні зв’язки між нашими державами.

За останні декілька місяців відбулися нові позитивні події у відносинах між нашими країнами – саме Туреччина стала однією з перших країн, яку відвідав 7-8 серпня 2019 р. з офіційним візитом новообраний Президент України Володимир Зеленський.

Президент Туреччини Реджеп  Ердоган  був першим, хто привітав Володимира Зеленського з перемогою на президентських виборах.

Перша особиста зустріч очільників  держав заклала гарний фундамент для подальшого плідного діалогу. В ході двосторонніх переговорів був прийнятий ряд важливих домовленостей між Києвом та Анкарою, в тому числі про фіналізацію  переговорного процесу зі складання угоди про зону вільної торгівлі, по проведенню в Києві до кінця року чергового засідання Стратегічної ради високого рівня, VIII українсько-турецького форуму. Між Україною і Туреччиною існує активна співпраця в будівництві доріг, аеропортів, морських портів, в оборонній, енергетичній та туристичній сферах. Підписаний двосторонній протокол про дослідження космосу між спеціалізованими агенціями двох країн.