Головна » Присуджено Міжнародну премію «За видатний внесок в розвиток культури та мистецтва України»

Присуджено Міжнародну премію «За видатний внесок в розвиток культури та мистецтва України»

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження щорічної Міжнародної премії «За видатний внесок в розвиток культури та мистецтва України» за 2017 рік Народній артистці України, солістці Національної Опери України – Людмилі МОНАСТИРСЬКІЙ. Премію буде вручено під час проведення 22-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2017», яка відбудеться 24 березня 2018 року.

Людмила МОНАСТИРСЬКА  Народна артистка України, солістка Національної Опери України. Лауреат Державної премії імені Шевченка. Співає провідні партії в операх Верді «Аїда», «Бал-Маскарад», «Макбет», «Дон Карлос», «Набукко», партію сопрано в «Реквіємі», Пуччіні «Тоска», «Турандот».

Навчалася в Київському музичному училищі імені Глієра. Закінчила Київську консерваторію по класу вокалу. У 1997 році завоювала 1-у премію (Гран-прі) на Міжнародному музичному конкурсі імені М. Лисенка.

Виступала на сцені Метрополітен-опера виконавши провідну партію у виставі «Аїда», де її партнером по сцені був Роберто Аланья. Для цієї версії «Аїди» була організована пряма трансляція з театру Метрополітен по телебаченню високої чіткості для всього світу, в тому числі на кінотеатри. На думку газети «Комсомольская правда в Україні», Людмила Монастирська є найкращою виконавицею партії «Аїди» в світі. Виступала на концерті, присвяченому 85-річчю Галини Вишневської, в числі інших знаменитих оперних співаків Росії та зарубіжжя на сцені московського Концертного залу ім. Чайковського, і пізніше в гала-концерті зірок світової опери «Принесення Галині Вишневської».

З лютого 2012 року виконує партії Аїди ( «Аїда» Дж. Верді), Абігайль ( «Набукко» Дж. Верді), Сантуцци ( «Сільська честь» П. Масканьї) в спектаклях міланського театру «Ла Скала». У 2013 році виступила в лондонському Королівському оперному театрі «Ковент-Гарден» з партією Абігайль в опері Джузеппе Верді «Набукко», де її партнерами були Лео Нуччі та Пласідо Домінго, по черзі виконували партію Набукко.

Потім на цій же сцені вийшла і в ролі вердіївської Леді Макбет. У минулому році в партії Тоски вона виступила на сцені берлінської «Дойче Опер» і на фестивалі в Торре дель Лаго. Серед її майбутніх ангажемент -спектаклі в «Ковен-Гарден» ( «Набукко», «Бал-маскарад», «Сільська честь») і в «Дойче Опер» ( «Макбет», «Тоска», «Аттіла»), а також дебюти в інших театрах – міланському «Ла Скала», нью-йоркському «Метрополітен-опера» та Палаці мистецтв Королеви Софії у Валенсії ( «Сід» Массне з диригентом Пласідо Домінго).

Вокал Людмили Монастирської – це справжнє національне надбання України.

785532

db989247eb464b8a8fa9c528b7af5aac

maxresdefault (1)

maxresdefault

набуко2(1)