Головна » Присуджено Міжнародну премію в галузі дипломатії

Присуджено Міжнародну премію в галузі дипломатії

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження щорічної Міжнародної премії в дипломатії за 2019 рік Надзвичайному і Повноважному Послу Королівства Іспанія в Україні – Сільвії Жозефіні Кортес Мартін. Премію буде вручено під час проведення 24-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2019», яка відбудеться 21 березня 2020 року.

З 1992 року на дипломатичній службі. Працювала в іспанських дипломатичних представництвах в Ізраїлі, Німеччині, в Генеральному секретаріаті Організації Північноатлантичного договору (НАТО) та в Постійному представництві Іспанії при Організації Об’єднаних Націй (ООН). Працювала також радником Голови Кабінету Міністрів Іспанії, а з 2012 року — заступником Генерального директора Європейського Союзу (ЄС). У 2014—2017 рр. — Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Іспанії в Албанії.

15 вересня 2017 року — призначена Надзвичайним і Повноважним послом Королівства Іспанії в Києві (Україна). 28 листопада 2017 року — вручила вірчі грамоти Президенту України Петрові Порошенку.

Дипломатичні відносини між Україною і Королівством Іспанія були встановлені 30 січня 1992 р. Протягом 25 років, Іспанія виступає традиційним партнером України.

За безпосереднього сприяння пані Посла активно розвивається співпраця між Україною та Іспанією в галузі  економіки, інвестицій, сільського господарства,  культури та  туризму.

Домінуючу роль у розвитку українсько-іспанських відносин відіграє інтенсивна торгово-економічна співпраця. Іспанія вже не перший рік зберігає провідні позиції серед найбільших імпортерів української продукції та входить у ТОП-5 ключових імпортерів українських зернових. Товарообіг між Україною та Іспанією за 2018 рік склав більше 2 млрд. доларів, а в рамках Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі перед нашими країнами відкриваються нові ще ширші можливості партнерства, в тому числі в сфері інвестицій, енергетики, машинобудування, легкої промисловості, сільського господарства, повітряного сполучення та туризму. Неможливо не відзначити великий взаємний інтерес в галузі туризму, який в останні роки виявляють громадяни обох країн один до одного. Курорти Іспанії входять у ТОП-3 інтересів українців, щороку цей напрямок для себе обирають більше 65 тисяч українських туристів, чому сприяє і розвинене авіасполучення. За останній рік на 68% зросла кількість іспанських туристів в Україну, що, безумовно, слугує активному культурному обміну та зближенню наших країн.