Головна » Присуджено Міжнародну премію в галузі дипломатії

Присуджено Міжнародну премію в галузі дипломатії

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження щорічної Міжнародної премії в галузі дипломатії за 2018 рік Надзвичайному і Повноважному Послу республіки Австрія в Україні Ї.В. Герміне ПОППЕЛЕР. Премію буде вручено під час проведення 23-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2018», яка відбудеться 23 березня 2019 року.

Свою дипломатичну кар’єру в Міністерстві закордонних справ Австрії розпочала в 1992 році. З 1994 до 1997 року – заступник глави дипломатичної місії в Посольстві Австрійської Республіки в Канаді. З 1997 р. по 2000 р. – заступник глави дипломатичної місії (радник-посланник) в Посольстві Австрійської Республіки в Угорщині. В 2000 році повернулась на роботу до Міністерства закордонних справ Австрії, де керувала роботою відділу в Управлінні координації Coreper I (Комітет постійних представників країн-членів ЄС). З 2003 по 2007 р. – Генеральний консул Австрійської Республіки та Директор Австрійського культурного форуму в м. Кракові. В 2007-2011рр. – Надзвичайний та Повноважний посол Австрійської Республіки в Латвії. З 15-го квітня 2015 р. є Надзвичайним та Повноважним послом Австрійської Республіки в Україні (вірчі грамоти Президентові України П. Порошенку було вручено 26-го травня 2015 р.)

Відносини двох країн мають тривалу історію. Австрія була однією з перших країн, яка визнала Україну після оголошення незалежності, і відкрила в Києві своє посольство. Австрія досить вагомо присутня економічно в Україні, австрійські фінансові установи були серед піонерів в сфері банківських і страхових послуг в Україні і сьогодні є найбільшими іноземними банківським і страховим інститутами. Австрія є одним з найбільших інвесторів в Україні, зокрема австрійські інвестори створили більше 30 тис. робочих місць.

За безпосереднього сприяння пані Посла активно розвивається співпраця між Україною та Республікою Австрія в галузі  економіки, інвестицій, наукового та технічного співробітництва,  культури та  збереженні історичної спадщини.

8 лютого 2018 року президент України Петро Порошенко відвідав Австрію з робочим візитом, в ході якого відбулися двосторонні переговори глави Української держави з Федеральним Президентом Александром ван дер Белленом та новопризначеним Федеральним канцлером Себастіаном Курцем.

У березні відбувся офіційний візит у відповідь Федерального Президента Республіки Австрія Александра Ван дер Беллена. Така інтенсивність політичного діалогу є кращою ілюстрацією активного розвитку взаємовигідного партнерства між нашими державами. Фундамент нашого партнерства підкріплений і економічними показниками», – за 2017 торговий обіг між нашими країнами зріс на 18,5%, досягнувши 1,2 мільярда доларів США. У той же час український експорт до Австрії виріс на 48%, що є результатом вступу в силу Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Україну відвідала чисельна делегація представників ділових і бізнесових кіл, яка супроводжувала Президента Ван дер Беллена – керівники близько сорока австрійських підприємств, які зацікавлені у співпраці з українськими партнерами в різних галузях промисловості – від фармацевтики до сільського господарства. Президент Австрії під час візиту в Україну взяв участь в двох економічних форумах – в Києві та у Львові, організованих Австрійською торговою палатою та Торгово-промисловою палатою України. Підписані Угоди про співпрацю у галузі освіти, науки і культури, також угоди про співпрацю між австрійськими та українськими ВУЗами.

4 вересня на зустрічі Президента України Петра Порошенка з канцлером Австрії Себастьяном Курцем, досягнуто угоди, що 2019 рік у Австрії буде проголошений роком української культури. Президент України запросив австрійського президента з наступним візитом в українську державу, а також  запросив австрійську делегацію на річницю Голодомору в листопаді.