Головна » Присуджено Міжнародну премію «За видатний внесок в розвиток культури та мистецтва України»

Присуджено Міжнародну премію «За видатний внесок в розвиток культури та мистецтва України»

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження щорічної Міжнародної премії «За видатний внесок в розвиток культури та мистецтва України» за 2018 рік Народному артисту Республіки Білорусь – Анатолію ЯРМОЛЕНКО. Премію буде вручено під час проведення 23-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2018», яка відбудеться 23 березня 2019 року.

Білоруський співак, керівник білоруського вокально-інструментального ансамблю «Сябри», народний артист Білорусі. Народився в Україні, в місті Козятині.

Як музикант починав свою діяльність в Ансамблі пісні та танцю Будинку Офіцерів Бакінського військового округу ППО. В 1969 році Анатолій Ярмоленко був прийнятий солістом-вокалістом в Гомельську обласну філармонію, працював у естрадному колективі «Пісні над Сожем» та виступав разом з Градським та Буйновим у ВІА «Сувенір», а з вересня 1972 року став солістом естрадного колективу «Сябри». Випускник музичного училища імені Соколовського (Гомель).

Творчість Ярмоленко нероздільно з творчістю ансамблю «Сябри». Початком творчої біографії «сябрів» прийнято вважати 1974 рік, коли ансамбль був представлений на конкурсі артистів естради у Мінську, де Ярмоленко як соліст був удостоєний звання Дипломанту Першого республіканського конкурсу артистів естради.

У 1985 році художньому керівнику ансамблю «Сябри» Анатолію Ярмоленко було присвоєно звання «Заслужений артист БРСР». А. Ярмоленко у складі ансамблю «Сябри» приймав участь у численних фестивалях: «Білі ночі», «Київська весна», «Кримські зорі», «Слов’янський базар у Вітебську», днях культури Білорусії в Москві, Таллінні, Ташкенті, Києві, Ризі, Петербурзі, Алма-Аті та ін. Анатолій Ярмоленко, як один із солістів ансамблю «Сябри», частий гість популярних музично-розважальних програм і телевізійних конкурсів центрального телебачення «Ширше коло», «Пісня року», «Ранкова пошта», «З піснею по життю», «Слов’янський базар» и др.

Анатолій Ярмоленко з піснями «Алеся», «Пічки-лавочки», «Ви шуміть, берези», «Свята» неодноразово виходив у фінал популярного телевізійного конкурсу «Пісня року» (з 1981 по 2011 роки). Ярмоленко виконує такі популярні пісні як «А я ляжу-приляжу», «Рідна мати моя», «Здрастуй, друже», «Журавлі на Полісся летять», «Кринічанька», «Кохана», «Пийте пиво, мужики», «Полька білоруська», «Переживемо», «Наші пісні!».

Анатолій Ярмоленко охоче приїздить на запрошення з концертами до України: як до столиці Києва, так і рідного міста — Козятина.

Нагороджений Орденом Франциска Скорини — За значний особистий внесок в розвиток національної культури, збереження і пропаганду кращих музичних традицій, орденом Дружби  — За значний внесок в зближення і взаємозбагачення культур націй та народностей.