Головна » Присуджено Міжнародну премію в галузі культури та мистецтва

Присуджено Міжнародну премію в галузі культури та мистецтва

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження щорічної Міжнародної премії в галузі культури та мистецтва за 2018 рік Народній артистці Казахстану – Розі Римбаєвій. Премію буде вручено під час проведення 23-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2018», яка відбудеться 23 березня 2019 року.

Роза РИМБАЄВА – Народна артистка Казахстану.

Роза Римбаєва народилася на 9-му роз’їзді станції Жангизтобе в Семипалатинській області, там же закінчила школу-інтернат. В родині 8 дітей. Батько — залізничник, помер у 2014 році. Мати — домогосподарка, померла в 2013 році.

У 1975 році вперше брала участь у конкурсі пісні, присвяченому 30-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Там її помітив головний диригент республіканського молодіжно-естрадного ансамблю «Гульдер» Таскин Окапов і запросив солісткою ансамблю.

У 1984 році Роза Римбаєва закінчила факультет музично-драматичної комедії Театрально-художнього інституту в Алма-Аті.

В 1976—1979 роках вона солістка республіканського молодіжно-естрадного ансамблю «Гульдер», а з 1979 року — солістка естрадного ансамблю «Арай», де директором і художнім керівником був її чоловік Таскин Окапов.

Найбільша популярність співачки припала на 1977—1979 роки, коли вона виходила у фінали фестивалю «Пісня року» і входила до десятки кращих співачок СРСР в хіт-параді «Звукова доріжка» (1978 році — 3-е місце, відразу після Алли Пугачової та Софії Ротару).

З 1979 року і по теперішній час Роза Римбаєва — солістка Республіканського концертного об’єднання «Казахконцерт», одночасно з 1995 року поєднує роботу викладача Казахської Академії мистецтв ім. Т. Жургенова.

У 2008 році несла факел Пекінської олімпіади. У 2011 році виконала гімн і несла факел VII Зимових Азіатських Ігор, які проходили в Казахстані.

У 2012 році відбулося концертне турне Рози Римбаєвої по Японії, Росії, Туреччини та Білорусії. У 2017 — великий сольний концерт в Астані, присвячений 60-річному ювілею.

Роза Римбаева є «Золотим голосом Казахстану», її називають «співаючим солов’єм Середньої Азії». Голос Рози Римбаевой класифікують як ліричне сопрано з діапазоном в чотири октави.
За свою творчу кар’єру випустила 18 сольних альбомів.
Володар численних нагород і звань в СРСР, Казахстані та інших країнах, серед яких Болгарія – «Гран-прі» фестивалю «Золотий Орфей», Польща – Спеціальна премія Польського комітету телебачення і радіо на фестивалі «Сопот», Туреччина – Гран-прі «Алтин мікрофон».

Співачка веде активну гастрольну діяльність і сьогодні, її творчість затребувана як в Казахстані, так і за кордоном.