Головна » Присуджено Спеціальну премію ім.М.Вороніна «За високий стиль життя»

Присуджено Спеціальну премію ім.М.Вороніна «За високий стиль життя»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження щорічної Спеціальної премії ім.М.Вороніна «За високий стиль життя» за 2018 рік легендарній українській акторці театру та кіно – Аді Роговцевій. Премію буде вручено під час проведення 23-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2018», яка відбудеться 23 березня 2019 року.

Ада РОГОВЦЕВА – Українська акторка театру та кіно. Народна артистка УРСР (1967), Народна артистка СРСР(1978). Герой України (2007). Входить до переліку найвідоміших жінок України.

Навчалась у Київському театральному інституті імені Івана Карпенка-Карого. З 1958 року — артистка Київського національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, де пропрацювала понад 35 років. За 36 років праці в ньому Роговцева виконала понад 50 ролей. Артистка співпрацювала з багатьма талановитими режисерами. Серед них і Едуард Митницький в Театрі на Лівому березі, і Роман Віктюк, що дуже цінує драматичний талант актриси. Співпраця з театром цього режисера продовжувалась декілька років, разом вони створили п’єсу, присвячену останнім рокам життя Лесі Українки, де актриса зіграла роль великої поетеси. Після цього Ада Роговцева приймала участь у багатьох антрепризних спектаклях. Зараз артистка співпрацює з театром “Сузір’я”, де працює режисером її донька Катерина.

За свою кар’єру актриса зіграла майже в сотні фільмів найрізноманітніших жанрів, починаючи від водевілю і закінчуючи драмами. На даний момент останній фільм з участю Ади Роговцевої – «Каблучка з рубіном», виробництва 2018 року.

Професор Національного університету культури, викладає в Київському театральному інституті ім. І. К. Карпенка-Карого, а також в Київському університеті культури і мистецтв на кафедрі «Дикторів і ведучих телепрограм».

Герой України (12 липня 2007), нагороджена Орденом «Знак Пошани», Орденом княгині Ольги III ступеня, Орденом «За заслуги» І ступеня та ІІІ ступеня, Орденом Дружби, за великий внесок у зміцнення та розвиток російсько-українських культурних зв’язків. Лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченко — за виконання ролей у виставах «Вишнёвый сад» А. П. Чехова, «Надеяться» Ю. Щербака, «Хозяйка» М. Гараевой; Лауреат Театральної премії «Київська Пектораль» за найкращу жіночу роль (1997, за виставу «Обманутая»), Лауреат Театральної премії «Київська Пектораль» за видатний внесок у театральне мистецтво (2004), Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка 2017 року.