Головна » Присуджена Міжнародна премія в галузі культури та мистецтва

Присуджена Міжнародна премія в галузі культури та мистецтва

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття рішення  Вищою Академічною  Радою   програми  про присудження щорічної Міжнародної премії в галузі культури та мистецтва за 2016 рік Заслуженому артисту України –  Васи́лю ПОПАДЮ́КУ. Премію буде вручено під час проведення 21-ї урочистої церемонії «ЛЮДИНА РОКУ – 2016», яка відбудеться 25 березня 2017 року.

Васи́ль ПОПАДЮ́К – український скрипаль, піаніст, засновник гурту PapaDuke, з яким їздить світом, граючи музику у стилях world musiclatino, gypsyjazz. Грає на 15 музичних інструментах. Має композиторський талант. Більше 200 концертів на рік. Василя знають в Європі, Африці й на Американському континенті. Часто виступає в Україні. Заслужений артист України (з 2009).

Народився 16 січня 1966 у Львові в сім’ї артистів, навчався в Київській спеціальній музичній школі імені Миколи Лисенка. Вступив у Київську консерваторію ім. П. Чайковського, звідки на останньому курсі перевівся на заочне відділення Львівської музичної академії ім. М. Лисенка.

Працював у «Театрі музики народів світу» під керівництвом Володимира Назарова, оволодів грою на десятьох нових національних інструментах світу. У 1993 р. повернувся до Києва, де грав в ансамблі «Гопак», співпрацював з Державним циганським театром «Романс».

З 1997 року живе і працює у Канаді. Найбільше визнання дістав після участі в концертах Канадійської національної виставки, де познайомився з відомим канадським гітаристом грецького походження Павлом – власником двох Золотих CD. Пізніше музиканти записують спільний компакт-диск і починають разом концертувати  в Канаді і США. Виступав із безліччю відомих виконавців: Хуліо Іглесіасом, Яном Гілланом, сліпим музикантом-гітаристом Джефом Хілі ( Blind Man), Ніа Вардалосом, групою «Yes» та багато ін.

В Іспанії його називають «Живим нервом», «Маестро скрипка», в Америці – «Золотою скрипкою», в Канаді, де він переміг у півфіналі конкурсу СВS Great Canadian Music Dream, – «Сучасним Паганіні». Ним захоплюється і пишається українська діаспора американського континенту: «ще один наш феномен», «ще один, хто славить Україну».

Зараз у Василя шалений успіх, пік його популярності. Його сьогоднішній репертуар і стиль виконання називають World Musiс. Вважають, що він створив свій власний жанр, звівши докупи класичну слов’янську, фольклорну, циганську, популярну музику і джаз. Його композиції неповторні.

На всіх афішах світу написано: Ukrainian Virtuoso Violin Vasyl Popadiuk. У репертуар завжди включені твори українських композиторів або власні. Він справжній амбасадор України в кожній відвіданій ним країні через мистецтво. Він творить її імідж.