Головна » Присуджена Міжнародна премія в галузі культури та мистецтва

Присуджена Міжнародна премія в галузі культури та мистецтва

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття рішення  Вищою Академічною  Радою   програми  про присудження щорічної Міжнародної премії в галузі культури та мистецтва за 2016 рік відомій оперній співачці, солістці Віденської опери –  Зоряні КУШПЛЕР. Премію буде вручено під час проведення 21-ї урочистої церемонії «ЛЮДИНА РОКУ – 2016», яка відбудеться 25 березня 2017 року.

Зоряна Кушплер народилася у Львові. Закінчила Львівську музичну академію по класу вокалу у свого батька – професора, народного артиста України Ігоря Кушплера. Будучи студенткою, вона дебютувала у Львівському оперному театрі в партіях Розіни ( «Севільський цирульник» Дж. Россіні) та Маддалени («Ріголетто» Дж. Верді).
З 1998 продовжила своє навчання у Вищій школі музики і театру Гамбурга в класі відомого педагога, професора Юдіт Бекман. Зоряна Кушплер – лауреат міжнародних конкурсів, серед яких – Міжнародний конкурс Баварського радіо і телебачення (ARD, перша премія).
Виступає на кращих оперних сценах світу. У сезоні 2004/2006 співачка була штатною солісткою Бернської державної опери (Швейцарія), де виконала партії: Секста ( «Юлії Цезар»), Маші ( «Три Сестри»), маркіза Мелібея ( «Подорож до Реймса»), Сузукі ( «Мадам батерфляй ») і Преціозілли (« Сила долі »). Партію Преціозілли вона також виконала в оперних театрах Кельна (Німеччина) і Відня (Віденська державна опера).
Дебютувала в Лондоні в Барбікан Центрі в партії Нерона в опері К. Монтеверді «Коронація Поппеи» під керівництвом Рене Якобса. В рамках Оперного фестивалю в Інсбруку Зоряна Кушплер виконала партію Амінти в опері «Король – пастух» В.А. Моцарта під керівництвом Алессандро де Маркі і партію Аделаїди ( «Арабелла» Р. Штрауса) в оперному театрі м Грац. Влітку 2012 в рамках фестивалю оперети в Мёрбіше (Австрія) Зоряна Кушплер з великим успіхом виконала партію принца Орловського («Летюча миша» Й. Штрауса).
На сцені віденської Фольксоперe співачка регулярно виступає в партіях Кармен, Джульєтти, Магдалени і ін.
У вересні 2012 року відбувся дебют Зоряни Кушплер в США з Клівлендський симфонічним оркестром під керуванням Франца Вельзер-Мьоста в симфонії №3 Густава Малера. У лютому 2014 співачка дебютувала в знаменитому нью-йоркському «Карнегі-Холл» в сімфоніі№9 Людвіга ван Бетховена з оркестром Віденської філармонії під керівництвом Франца Вельзер-Мьоста, а також в серпні відбувся дебютом Зоряни Кушплер в Королівському Альберт-Холі в опері Р . Штрауса «Електра» з оркестром BBC.
У березні 2007 р Зоряна Кушплер прийняла запрошення бути штатної солісткою Віденської державної опери, де вона працює і зараз. За ці роки у Віденській державній опері співачкою були виконані партії Джульєтти («Казки Гофмана» Ж. Оффенбах), принца Орловського («Летюча миша» Й. Штрауса), Аделаїди ( «Арабелла» Р. Штрауса), Флосхільди ( «Золото Рейну» Р. Вагнера), Швертлейте («Валькірія» Р. Вагнера), Першої Норни ( «Загибель богів» Р. Вагнера) під керівництвом Франца Вельзер-Мёста і Крістіана Тілеманн, Марі («Летючий голландець» Р. Вагнера), Поліни, Ольги («Пікова дама», «Євгеній Онєгін» П. Чайковського) і Марцелліна ( «Весілля Фігаро» В. А. Моцарта) під керівництвом Сейджі Одзава, Фенени («Набукко» Дж. Верді), Преціозілли («Сила долі» Дж. Верді), Сузукі («Мадам Батерфляй» Дж. Пуччіні), Ульріки («Бал-маскарад» Дж. Верді), Магдалени («Нюрнберзькі мейстерзінгери» Р. Вагнера).

На початку вересня в австрійському місті Грац на великому гала-концерті зустрінуться всесвітньо відомий тенор Хосе Каррерас і українська співачка Зоряна Кушплер. Зоряна – володарка прекрасного меццо-сопрано, солістка Віденської опери, на сцені якої працює вже десять років. До весни цього року вона ніколи не виступала на вітчизняних сценах. Її дебюти на території України стартували в квітні в Києві.
Репертуар налічує більше 50 оперних партій.
На які сцени світу і України ви виходили? – Карнегі-Холл (Нью-Йорк), Альберт-Холл (Лондон), Прага, Мадрид, Кельн, Париж, Грац, Берн, Шанхай, Сеул, Тайвань, Сінгапур, Токіо, Йокогама. В Україні в квітні цього року заспівала Кармен на запрошення Національної опери. Після чого мені подзвонили з Одеси, де я також виступила. Мої партнери на сцені – такі видатні співаки, як Ролландо Вілласон, Агнес Бальц, Томас Хемпсон, Самуель Ремі, Анна Нетребко, Едіта Груберова, Рамон Варгас, Роберто Аланія, Хосе Кура, Пласідо Домінго, Петро Беча та інші. Кілька разів виступала з Пласідо Домінго. Співала також під керівництвом Сейдзі Озави, Рене Якобса, Крістофа Ешенбаха, сера Невіла Меррінера, Франца Вельзер-Мьоста, Зубіна Мети, Крістіана Тілеманн та інших відомих маестро.
На фірмі грамзапису Capriccio і Wienerstaatsoper live вийшли три диска співачки з творами Дмитра Шостаковича в супроводі Петерсен Квартету, загальний диск з сестрою Оленою Кушплер, опера “Фауст” Шарля Гуно і трилогія “Перстень нібелунгів” Ріхарда Вагнера. Також у неї є численні записи на радіо і телебаченні країн Європи, Азії, Америки.