Головна » Присуджено Міжнародну премію «За відродження культурних контактів і духовне зближення народів»

Присуджено Міжнародну премію «За відродження культурних контактів і духовне зближення народів»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження щорічної Міжнародної премії «За відродження культурних контактів і духовне зближення народів» за 2018 рік відомому італійському співаку – Робертіно ЛОРЕТТІ. Премію буде вручено під час проведення 23-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2018», яка відбудеться 23 березня 2019 року.

Роберто Лоретті народився 22 жовтня 1947 року в Римі у незаможній сім’ї, в якій росло восьмеро дітей. У ранньому дитинстві почав зніматися в епізодичних ролях у кіно. У 6 років став солістом церковного хору, а у 8 — почав співати у хорі Римського оперного театру. Вже у цьому віці він став заробляти собі на життя, виконуючи пісні в ресторанах. На одному з концертів у Ватикані Папа Римський Іоанн XXIII був настільки розчулений виступом хлопчика, що забажав зустрітися із ним. У 10 років у зв’язку з хворобою батька Робертіно був змушений шукати роботу — влаштувався помічником булочника. Однак продовжував співати.

Хлопчиком він брав участь у конкурсі для непрофесійних співаків, який проводився на італійському радіо. Переможців визначали радіослухачі, які телефоном повідомляли до редакції ім’я обраного ними співака. Робертіно витримав усі чотири тури і завоював перше місце та золоту медаль. Це дозволило тринадцятирічному хлопчику увійти до складу виконавців, які розважали учасників і глядачів XVII Літніх олімпійських ігор, що проходили у Римі. Робертіно виступав у кафе «Ґранд-Італія» на площі Ефедра. Пісню «O Sole mio» у виконанні Лоретті почув данський телепродюсер Сайр Вольмер-Сьоренсен, який почав допомагати юному співакові. Данським лейбл Triola Records підписав з Лоретті контракт. Сингл «O Sole mio» 1961 року став золотим. У 1964 році співак став фіналістом знаменитого фестивалю у Сан-Ремо. Успішно гастролював країнами Європи та у США. Популярність Лоретті дійшла і до Радянського Союзу. У 1962 році він приїздив до Москви. Тоді у Радянському Союзі він мав шалений успіх і неймовірну популярність. З усіх вікон влітку лунало: «Джамайка, Джамайка», платівки із дванадцятьма піснями, які виконав Робертіно у тому концерті, видавалися величезними тиражами.

Коли Робертіно почав дорослішати, його голос мутував з дитячого дисканта — до тенора і баритона. У пісенній кар’єрі співака відбулася тривала пауза. Лоретті подався у бізнес, відкрив власний ресторан. Та у 1982-му повернувся до гастрольної діяльності і досі виступає, при цьому залишається відомим і досить популярним. Відвідує з гастролями різні країни, де виконує, серед іншого, свої дитячі хіти. Щоправда, виконані дорослим голосом, вони звучать досить несподівано.