Головна » Присуджено Міжнародну премію в галузі суспільно – політичної діяльності

Присуджено Міжнародну премію в галузі суспільно – політичної діяльності

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження щорічної Міжнародної премії в галузі суспільно – політичної діяльності за 2017 рік Президенту Республіки Мальта Марі-Луїз КОЛЕЙРО-ПРЕКА. Премію буде вручено під час проведення 22-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2017», яка відбудеться 24 березня 2018 року.

Марі-Луїз КОЛЕЙРО-ПРЕКА Мальтійська політик-лейборист, президент Мальти з 4 квітня 2014.

У Лейбористській партії Мальти служила членом Національного виконкому, помічником Генерального секретаря та Генеральним секретарем партії. Також обіймала посаду члена Національного бюро Соціалістичної молоді, Президента жіночої частини партії.

Була депутатом Парламенту Мальти в 1998—2014. В березні 2013 увійшла в уряд Джозефа Муската як міністр у справах сім’ї та соціальної солідарності. На початку березня 2014 прем’єр-міністр країни рекомендував її на пост президента Мальти, і незабаром вона була затверджена на цій посаді.  Кавалер Національного Ордену Заслуг (Мальта), нагороджена Орденом князя Ярослава Мудрого I ст. (Україна, 15 травня 2017) — за визначний особистий внесок у розвиток українсько-мальтійських міждержавних відносин.

Починаючи з проголошення незалежності нашої держави у 1991 році, Мальта постійно підтримує Україну, і саме Мальтійське головування в Раді ЄС ознаменувалось надзвичайно важливою подією у співпраці Україна – ЄС – вступом в силу рішення про лібералізацію візового режиму для громадян України. Президент Мальти особисто демонструє рішучу позицію підтримки по відношенню до України на найвищому міжнародному рівні щодо євро інтеграційних стремлінь, суверенітету і територіальної цілісності України.

Сьогодні українсько-мальтійські двосторонні  відносини виходять на новий якісний рівень розвитку – розширюється договірно-правова база між Україною та Республікою Мальта, поглиблюється співпраця в торгово-економічній та інвестиційній сферах, в транспортній, сільськогосподарській галузях і туризмі. В ході офіційного візиту Президента України Петра Порошенка на Мальту в травні 2017 р. між нашими державами підписані угоди про співпрацю в сферах дипломатії, спорту та освіти, направлені на взаємний обмін досвідом та інформацією у питаннях управління системою освіти, налагодження і розвитку прямої співпраці між вищими учбовими закладами.

Меморандум про взаєморозуміння по двостороннім консультаціям між МЗС України та Республіки Мальта передбачає проведення регулярних консультацій і обміну думками з метою обговорення шляхів укріплення співпраці у питаннях двостороннього, регіонального та міжрегіонального характеру, що представляють взаємний інтерес. 17 жовтня Президент Республіки Мальта Марі-Луїз Колейро Прека відвідала Україну з офіційним візитом, в рамках якого прийняла участь в Українсько-мальтійському бізнес-форумі, де обговорювались питання перспективи і пріоритетних напрямків українсько-мальтійської економічної та інвестиційної співпраці, умови і переваги ведення бізнесу в Україні та Мальті.