Zoryana KUSHPLER

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Українська оперна співачка Зоряна Кушплер – лауреат міжнародних конкурсів, виступає на кращих оперних сценах світу. Зоряна — володарка прекрасного мецо-сопрано, солістка Віденської опери, на сцені якої працює вже десять років. Її репертуар нараховує більше 50 оперних партій.

Зоряна Кушплер народилася у Львові. Закінчила Львівську музичну академію по класу вокалу у свого батька – професора, Народного артиста України Ігоря Кушплера. Будучи студенткою, вона дебютувала у Львівському оперному театрі в партіях Розіни («Севільський Цирульник» Дж. Россіні) та Маддалени («Ріголетто» Дж. Верді).

З 1998 продовжила своє навчання у Вищій школі музики та театру Гамбургу в класі відомого педагога, професора Юдіт Бекман.

В сезоні 2004-2006  була штатною солісткою Бернської державної опери (Швейцарія), де виконала партії Сексти («Юлій Цезар»), Маші («Три Сестри»), маркіза Мелібея («Подорож до Реймсу»), Сузукі («Мадам Батерфляй») та Преціозілли («Сила долі»).

Дебютувала в Лондоні в Барбікан Центрі в партії Нерона в опері К. Монтеверді «Коронація Поппеї» під керівництвом Рене Якобса. В рамках Оперного фестивалю в Інсбруці виконала партію Амінти в опері «Король – пастух» В.А. Моцарта під керівництвом Алессандро де Марки і партію Аделаїди («Арабелла» Р. Штрауса) в оперному театрі м. Грац.

У вересні 2012 року Зоряна Кушплер дебютувала в США з Клівлендським симфонічним оркестром під керівництвом Франца Вельзер-Мьоста в симфонії №3 Густава Малера,  в 2014 році – в знаменитому Нью-Йоркському «Карнегі-Холл» в симфонії №9 Людвіга ван Бетховена з оркестром Віденської філармонії під керівництвом Франца Вельзер-Мьоста, а також в Королівському Альберт-Холі (Лондон) в опері Р. Штрауса «Електра» з оркестром BBC. Виступала на сценах Праги, Мадриду, Кельну, Парижу, Берну, Шанхаю, Сеулу, Сінгапуру, Токіо. В Україні за запрошенням Національної опери співала Кармен. Її партнери на сцені — такі видатні співаки, як Ролландо Вілласон, Агнес Бальца, Томас Хемпсон, Анна Нетребко, Рамон Варгас, Роберто Аланія, Хосе Кура, Пласідо Домінго та інші.