Vasyl POPADYUK

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Український скрипаль, якого називають «українським Паганіні», піаніст, засновник гурту PapaDuke, з яким їздить світом, граючи музику у стилях world music, latino, gypsy, jazz. Вміє грати на 15 музичних інструментах. Має композиторський талант. Більше 200 концертів на рік. Василя знають в Європі, Африці й на Американському континенті. Часто виступає в Україні. Заслужений артист України (з 2009).

Народився 16 січня 1966 у Львові в сім’ї артистів, навчався в Київській спеціальній музичній школі імені Миколи Лисенка. Вступив у Київську консерваторію ім. П. Чайковського, звідки на останньому курсі перевівся на заочне відділення Львівської музичної академії ім. М.  Лисенка.

Працював у «Театрі музики народів світу» під керівництвом Володимира Назарова, оволодів грою на десятьох нових національних інструментах світу. У 1993 р. повернувся до Києва, де грав в ансамблі «Гопак», співпрацював з Державним циганським театром «Романс».

З 1997 року живе і працює у Канадаі. Найбільше визнання дістав після участі в концертах Канадійської національної виставки, де познайомився з відомим канадським гітаристом грецького походження Павлом — власником двох Золотих СД.
Опісля обидва музиканти записують спільний компакт-диск і починають разом концертувати — в Канаді і США. Виступав із безліччю відомих світу виконавців: Хуліо Іглесіасом, Яном Гілланом, сліпим музикантом-гітаристом Джефом Хілі ( Blind Man), Ніа Вардалосом (автор сценарію і виконавець головної ролі у фільмі My Fat Greek Wedding), групою «Yes» та багато ін.

 

В Іспанії його називають «Живим нервом», «Маестро скрипка», в Америці — «Золотою скрипкою», в Канаді, де він переміг у півфіналі конкурсу СВS Great Canadian Music Dream, — «Сучасним Паганіні». Ним захоплюється і пишається українська діаспора американського континенту: «ще один наш феномен», «ще один, хто славить Україну».

Зараз у Василя шалений успіх, пік його популярності. Його сьогоднішній репертуар і стиль виконання називають World Musiс. Вважають, що він створив свій власний жанр, звівши докупи класичну слов’янську, фольклорну, циганську, популярну музику і джаз. Його композиції неповторні. Ніхто до нього такого досвіду не мав. Власні уподобання формують його репертуар.
На всіх спільних з іншими музикантами світу афішах написано: Ukrainian Virtuoso Violin Vasyl Popadiuk. У репертуар завжди включені твори українських композиторів або власні. Він справжній амбасадор України в кожній відвіданій ним країні через мистецтво. Він творить її імідж.