Marius JANUKONIS

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною  Радою   програми  рішення  про присудження щорічної Міжнародної премії в галузі дипломатії за 2016 рік Надзвичайному та Повноважному Послу Литовської республіки в Україні Марюсу ЯНУКОНІСУ. Премію буде вручено під час проведення 21-ї урочистої церемонії «ЛЮДИНА РОКУ – 2016», яка відбудеться 25 березня 2017 року.

Марюс ЯНУКОНІС – Литовський державний діяч, дипломат. Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні з 31 березня 2015. Свою дипломатичну кар’єру він будував в якості Третього та Другого секретаря Відділу Центральної Європи, Політичного департаменту Міністерства закордонних справ Литви. Був помічником з питань зовнішньої політики при Президентові Литовської Республіки та Радником Відділу Східної Європи і Центральної Азії Міністерства закордонних справ Литви.

Також в його активі – робота Заступником Голови Посольства Литви у Білорусі,  Директором Департаменту Північної і Центральної Європи; Директором Департаменту регіональної співпраці Міністерства закордонних справ Литви та Директором Департаменту країн Європи Міністерства закордонних справ Литви. У 2010–2014 рр. — Повноважний міністр, заступник Глави місії Посольства Литовської Республіки у Києві. У 2014–2015 рр. — Директор департаменту політики Східного сусідства Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

За останні три роки зв’язки між Литвою та Україною, підтримка українських реформ були у топ- списку пріоритетів міжнародної політики Литви. Саме Литва  виступає головним адвокатом інтересів України в Євросоюзі та підтримує Україну в євроінтеграційних починаннях і модернізації.

Вільнюс одним з перших здійснив поставки «елементів військової зброї», а в кінці року Литва, Латвія, Естонія, Польща та Україна домовились про військову співпрацю  на 2016 рік. В  співпрацю  включені питання підготовки військових спеціалістів, військово-медичної підготовки і проведення навчань. Останні два роки Литва була членом Радбезу ООН і приймала безпосередню участю в підготовці резолюцій ООН на захист територіальної цілісності України.

За безпосереднього сприяння пана Посла активно розвивається співпраця між Україною та Литвою в галузі  економіки, транспортних коридорів, в транспортно-транзитній морській сфері, активізувалась співпраця між портами України та Клайпедським морським портом, в енергетиці, культурі, в збереженні історичної спадщини.  В Україні працює велика кількість литовських експертів в різних галузях, які допомагають українським структурам робити необхідні реформи.

В лютому місяці в Україні пройшов організований посольством Литви в Києві візит послів Європейського Союзу, відповідальних за здійснення політики Східного партнерства ЄС. Представники 11 країн – Литви, Латвії, Данії, Швеції, Фінляндії, Великобританії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Німеччини та Нідерландів – провели цілу низку зустрічей в Києві з представниками української влади і неурядових організацій.

Цього року Україна в Литві обрана як пріоритетний напрямок для співпраці. Крім того він оголошений роком литовсько-українського культурного партнерства – в Києві, Львові, Одесі проходять різноманітні литовські культурні заходи. На львівському форумі видавництв, були представлені книги литовських авторів. На фестивалі «Гогольfest» сучасний театр Литви представив вистави, в одному з яких грав видатний литовський актор Юозас Будрайтіс. Виступив симфонічний оркестр Національної філармонії України, яким диригував  один з найкращих литовських диригентів Модестас Петренас.