Farrukh ZOKIROV

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Узбецький і радянський естрадний співак, композитор і актор. Художній керівник ансамблю «Ялла». Співак є народним артистом 6 республік-держав (Узбецької РСР, Каракалпакстана, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Інгушетії). Лауреат Державної премії Узбекистану.

Фаррух Закіров народився в Ташкенті 16 квітня 1946 в сім’ї професійних музикантів, закінчив Ташкентську консерваторію (1969).
З 1976 року – художній керівник ансамблю «Ялла», відомого за піснями «Учкудук – Три криниці», «Це любов», «Пісенька Насреддіна», «Ялла», «Шахрісабз», «Чайхана» і багато інших.

ВІА «Ялла» успішно виступив на регіональному відбірковому турі всесоюзного конкурсу «Алло, ми шукаємо таланти!» В Свердловську і потрапив до фіналу конкурсу в Москві. Пісні «Киз бола» і «Ялламаерм» були записані на Всесоюзній фірмі грамплатівок “Мелодія”. Репертуар ансамблю складався в основному з пісень на узбецькій мові, виконувалися також російською та англійською мовами. Популярність отримали композиції ансамблю «Ялла», створені за мотивами народних узбецьких пісень. Група і її лідер Фаррух Закіров розробили свій підхід до інтонаційно-ритмічного початку узбецького фольклору і створили такі відомі пісні як «Маджнунтол» ( «Плакуча верба»), «Бойчечак» ( «Пролісок»), «Яллама-YOрім» і ін.

Протягом декількох років ансамбль успішно виступав в ташкентському мюзик-холі і гастролював по Радянському Союзу, брав участь в X Всесвітньому фестивалі студентів та молоді в Берліні НДР, на фірмі «Аміга» ВІА «Ялла» записав 15 пісень німецькою мовою, багато хто з них потрапили в першу десятку національного хіт-параду НДР. До народних пісень і пісень сучасних авторів в репертуар стали додаватися пісні власного твору на вірші поетів Сходу Алішера Навої, Омар Хайяма. У 1980 р. ансамбль чекав новий творчий успіх – складена Ф. Закірова на вірші Ю.Ентіна пісня «Учкудук – Три криниці» стала в СРСР супер-шлягером (і зараз є «візитною карткою» ансамблю). У 1981- 1985 і 1988 рр. державний заслужений ансамбль Узбецької РСР «Ялла» – дипломант щорічних телефестивалів «Пісня року». У 1982 році вийшов перший диск-гігант колективу «Три криниці».
У різні роки стають популярними їхні пісні: «Остання поема», «Шахрісабз», «Канатоходець», «Пісенька Насреддіна», «Обличчя коханої моєї», «Покликала мене дорога», «Чайхана», «Блакитні куполи Самарканда». Були записані кілька альбомів, показані барвисті театралізовані вистави: «Створимо свято, друзі», «Обличчя коханої моєї» і «Чайхана на всі часи».
Ансамбль і зараз продовжує концертну діяльність і студійні записи.