Головна » Про проект » Біографія

Біографія

Райцин Аркадій Емільович —

голова Правління громадського об`єднання «Обличчя майбутнього», Генеральний директор загальнонаціональної програми «Людина року», Президент громадської організації «Клуб «Людина року».

Народився 06.04.1954 р. в м.Днiпродзержинську.

Батько – Емiль Львович (1930-1984 р.р.) – протягом 1954 -1984 рр. займав iнженернi та керiвнi посади на Днiпродзержинському виробничому об'єднаннi «Азот».

Мати – Любов Макарiвна (1930 – 2016 р.р.) – протягом 1955 -1998 рр. працювала дитячим лiкарем-психоневрологом.

Освiта: Днiпродзержинський iндустрiальний iнститут (1971-1976 рр.), iнженер-механiк, Днiпропетровський хiмiко-технологiчний iнститут (1976-1980 рр.), iнженер хiмiк-технолог.

1976-1986 рр.
Днiпродзержинське виробниче об'єднання «Азот» – iнженер, майстер, заступник начальника цеху, начальник цеху.

1986-1988 рр.
Виробниче об’єднання «Днiпродзержинськзалiзобетон» – заступник головного iнженера з розвитку.

1988-1991 рр.
Кооператив «Натхнення» – голова кооперативу.

1991-1995 рр.
Рекламна агенцiя «Ексклюзив» – директор.

1995-2003 рр.
Соцiально-громадський фонд «Дзвони майбутнього» – Голова Правлiння.

З 2003 р.
Громадське об`єднання «Обличчя майбутнього» – Голова Правління.

За перiод з 1988 р. по 1992 р. органiзував та провiв наступнi широкомасштабнi заходи у соцiально-культурнiй та видовищнiй сферi:

  • Конкурс краси «Фантазии красоты» – грудень 1988 р. м. Днiпродзержинськ (за участю Володимира Балкашинова – режисер-постановник, Леонiда Якубовича, Тетяни Веденеєвої, Юрiя Гримова, Олександра Каневського, Павла Дементьєва та iнших);
  • «Фестиваль моди» – квiтень 1989 р., м. Днiпродзержинськ (за участю Московського, Ленiнградського та Київського будинкiв моди);
  • Конкурс краси «Мисс идеал» – грудень 1989 р., м.Днiпродзержинськ (за участю Юрiя Гримова – режисер-постановник, Тетяни Судець, Григорiя Баскiна, сестер Базикiних, Маргарити Чернової, Володимира Ленського та iнших);
  • Всесоюзний благодiйний фестиваль «Искусство – милосердию» – травень 1990 р. м. Днiпродзержинськ (за участю бiльш нiж 200 виконавцiв рiзних жанрiв з Москви, Києва, Днiпропетровська та Днiпродзержинська, та почесних гостей з Москви);
  • Унiверсальна виставка «Арт-Бизнес-Контакт» – травень 1991р., м. Днiпродзержинськ (перша унiверсальна виставка вiтчизняних товаровиробникiв у Днiпропетровському регiонi за участю бiльш нiж 40 пiдприємств та компанiй з Кiєва та Днiпропетровської областi);
  • Мiжнародна виставка «Сичуань – Українi» – жовтень 1992 р., м.Днiпродзержинськ (одна з перших мiжнародних спецiалiзованих виставок у Днiпропетровському регiонi за участю 65 провiдних компанiй та фiрм провiнцiї Сичуань, Китай).
  • З 1980 р. по 1990 р. – позаштатний кореспондент Днiпродзержинської мiської газети «Дзержинець» (вiддiл культури та побуту).

Автор бiльш нiж 100 матерiалiв на теми дозвiлля, музики, кiно, театру, хореографiї, сучасної пiснi.

Автор iнтерв'ю з такими популярними дiячами культури та мистецтва, як Йосип Кобзон, Олександра Пахмутова та Микола Добронравов, Юрiй Силантьєв, Сергiй Захаров, Iрина Понаровська, Валерiй Леонтьєв, Лариса Долiна, Анне Вескi, Володимир Бистряков та iншi.

Проводив спецiальнi репортажi до газети «Дзержинець» безпосередньо з таких вiдомих та популярних культурних заходiв, як «Московський мiжнародний кiнофестиваль», кiнофестиваль «Золотой дюк – 88», Перший мiжнародний конкурс краси у м. Москвi (сiчень 1989р.) i Перший всесоюзний конкурс краси у м. Москвi (травень 1989р.).

Автор ідеї та співавтор концепції реалізації загальнонаціональної програми «Людина року».

Співавтор та генеральний продюсер телевізійного циклу «Людина року. Історія успіху» (ефір – телеканал «СТБ»).

Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та пам'ятним знаком за вагомий особистий внесок у розвиток культури та мистецтва, високий професіоналізм (Постанова Кабінету Міністрів України від 17.11.2001р. № 1507). В 2004 р. нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури і мистецтв України за вагомий особистий внесок у створенні духовних цінностей та високу професійну майстерність.

Має двi доньки.

Донька Юлiанна (1981 р.н.) – випускниця iнституту журналiстики Київського державного університету iм.Т.Шевченка, спецiалiзацiя «Телевiзiйна журналiстика». Працює в телевізійній продакшн-компанії «Friends Production».

Донька Єлизавета (1994 р.н.) – випускниця Київського національного торговельно-економічного університету за спеціальністю міжнародна економіка. Працює в Генеральній дирекції Програми «Людина року».

Захоплення: популярна музика, фотографія, живопис, мандрiвки, футбол, хокей, телебачення.