Зеня ЧЕРНИК

Американський лікар українського походження, котра все своє життя присвятила відданому служінню людям.  Вона народилась у Львові та особисто пройшла весь шлях від втрати батьківщини у віці двох рочків, до імміграції та становлення себе в новій країні, Сполучених Штатах Америки.

Доктор Черник є практикучим лікаром-нефрологом. Продовжуючи справу свого чоловіка, Др. Олександра Черника, вона присвячує весь свій вільний час громадській роботі, невтомно працюючи на інтереси України та допомагаючи людям. Др. Черник є відомим лідером української громади США, вона вже другий термін очолює Українську Федерацію Америки в якості Президента, а також, з 1991 року очолює Медичну Програму цієї організації. Завдяки зусиллям Др. Черник, як в Україні так і в США було запроваджено і здійснено багато гуманітарних і медичних програм. До прикладу, це запровадження концепції сімейної медицини і заснування сімейних клінік в Україні котра була представлена Фондом 3000 Project Life Line у 2005 році. Підсумки програми та її прогрес були представлені Др. Черник на міжнародному саміті з питань охорони здоров’я у 2007 році. Були започатковані та реалізовані проекти по допомозі хворим дітям України, а саме – в 2013 році Др. Черник привезла в Україну команду американських лікарів, котрі змогли прооперувати більше ніж 50 українських діток. Проект “Наша Родина” протягом трьох років забезпечив функціонування оздоровчих таборів в Синьогорі для оздоровлення дітей з розсіяним склерозом.  Крім того, знову ж за допомогою Др. Черник, освітня програма Федерації забезпечила в Україні переклад та друк підручників з економіки та медицини. Враховуючи події в Україні протягом останніх двох років, Др. Черник організувала спеціальний проект “Стань героєм для героя”, за допомогою якого Федерація змогла надати медичну допомогу і психологічну підтримку в США важко пораненим захисникам України.  Тільки за 2014 рік, саме завдяки праці Др. Черник, її репутації та професійним контактам, Федерація змогла надати медичну допомогу пораненим героям України на суму понад $7 мільйонів.

Серед багатьох інших досягнень цієї дивовижної людини, є також те, що вона невтомно працює як громадський захисник України в США. В ті часи, коли більшість американців ще навіть не знали де знаходиться Україна, Др. Черник організувала коаліцію громадських організацій США, котра відвоювала історичне для України рішення американського уряду – скаcування в 2005 році Попра́вки Дже́ксона — Ве́йніка (Jackson–Vanik amendment)  — стаття законодавства США, яка обмежує фінансові та торговельні стосунки США із країнами, які забороняють або протиправно обмежують вільну еміграцію своїх громадян. Знову ж, завдяки надзвичайній роботі Др. Черник з  членами американського конгресу, восени 2014 року був прийнятий Акт про підтримку свободи України (Ukraine Freedom Support Act).

За свою багаторічну, неспинну та невтомну працю, Др. Черник була нагороджена численним нагородами і відзнаками, як від уряду України, так і уряду США. Але саме основне, Др. Черник є наріжним каменем української громади США та живим взірцем відданого патріота України надихаючи своїм прикладом інших та культивуючи ріст волонтерської діяльності і служіння доброті.