Зеня ЧЕРНИК

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Американський лікар українського походження, котра все своє життя присвятила відданому служінню людям.  Вона народилась у Львові та особисто пройшла весь шлях від втрати батьківщини у віці двох рочків, до імміграції та становлення себе в новій країні, Сполучених Штатах Америки.

Доктор Черник є практикучим лікаром-нефрологом. Продовжуючи справу свого чоловіка, Др. Олександра Черника, вона присвячує весь свій вільний час громадській роботі, невтомно працюючи на інтереси України та допомагаючи людям. Др. Черник є відомим лідером української громади США, вона вже другий термін очолює Українську Федерацію Америки в якості Президента, а також, з 1991 року очолює Медичну Програму цієї організації. Завдяки зусиллям Др. Черник, як в Україні так і в США було запроваджено і здійснено багато гуманітарних і медичних програм. До прикладу, це запровадження концепції сімейної медицини і заснування сімейних клінік в Україні котра була представлена Фондом 3000 Project Life Line у 2005 році. Підсумки програми та її прогрес були представлені Др. Черник на міжнародному саміті з питань охорони здоров’я у 2007 році. Були започатковані та реалізовані проекти по допомозі хворим дітям України, а саме – в 2013 році Др. Черник привезла в Україну команду американських лікарів, котрі змогли прооперувати більше ніж 50 українських діток. Проект “Наша Родина” протягом трьох років забезпечив функціонування оздоровчих таборів в Синьогорі для оздоровлення дітей з розсіяним склерозом.  Крім того, знову ж за допомогою Др. Черник, освітня програма Федерації забезпечила в Україні переклад та друк підручників з економіки та медицини. Враховуючи події в Україні протягом останніх двох років, Др. Черник організувала спеціальний проект “Стань героєм для героя”, за допомогою якого Федерація змогла надати медичну допомогу і психологічну підтримку в США важко пораненим захисникам України.  Тільки за 2014 рік, саме завдяки праці Др. Черник, її репутації та професійним контактам, Федерація змогла надати медичну допомогу пораненим героям України на суму понад $7 мільйонів.

Серед багатьох інших досягнень цієї дивовижної людини, є також те, що вона невтомно працює як громадський захисник України в США. В ті часи, коли більшість американців ще навіть не знали де знаходиться Україна, Др. Черник організувала коаліцію громадських організацій США, котра відвоювала історичне для України рішення американського уряду – скаcування в 2005 році Попра́вки Дже́ксона — Ве́йніка (Jackson–Vanik amendment)  — стаття законодавства США, яка обмежує фінансові та торговельні стосунки США із країнами, які забороняють або протиправно обмежують вільну еміграцію своїх громадян. Знову ж, завдяки надзвичайній роботі Др. Черник з  членами американського конгресу, восени 2014 року був прийнятий Акт про підтримку свободи України (Ukraine Freedom Support Act).

За свою багаторічну, неспинну та невтомну працю, Др. Черник була нагороджена численним нагородами і відзнаками, як від уряду України, так і уряду США. Але саме основне, Др. Черник є наріжним каменем української громади США та живим взірцем відданого патріота України надихаючи своїм прикладом інших та культивуючи ріст волонтерської діяльності і служіння доброті.