Головна » 2013 » Міжнародні премії 2013 » Пантеліс БУМБУРАС

Пантеліс БУМБУРАС

Народився в 1955 році на острові Лемнос. У 1981 році засновує власну компанію і займається виконанням електромонтажних робіт. Навесні 1997 року він приймає запрошення однієї з найбільших грецьких будівельних компаній – «МІХАНІКІ», яка на той час розгортала діяльність в Україні, й стає генеральним підрядником. Наприкінці 1997 року  він засновує будівельну компанію «ГЕФЕСТ» з головним офісом в Одесі, яка сьогодні, після п’ятнадцяти років успішної діяльності є однією з найбільших будівельних компаній України. Споруджені нею об’єкти в Одесі, Києві, Ялті та Маріуполі – житлові, офісні будинки, торговельні центри, ресторани й лікарні – вирізняються високою якістю будівельних робіт, оригінальним естетичним рішенням, що зробило «ГЕФЕСТ» синонімом надійності, високого професіоналізму і новаторства.

Пантеліс Бумбурас  постійно підтримує та надає фінансову допомогу Федерації Грецьких Товариств України та окремим грецьким товариствам для розрахунків, пов’язаних з їх утриманням і функціонуванням, а також для організації святкувань і культурних заходів. Систематично надає спонсорську допомогу Одеській філії Грецького Фонду Культури для організації святкових, культурних заходів, конференцій, здійснення наукових досліджень, а також для поїздок танцювального колективу Фонду Україною. Виступає спонсором Посольства Греції в Києві та Генерального Консульства Греції в Одесі. Йдеться про організацію прийомів та значних культурних заходів, таких як: концерт з класичних творів грецьких композиторів у Національній опері України, виступ всесвітньовідомого грецького піаніста Дімітріоса Сгуроса з Академічним симфонічним оркестром Національної філармонії України в Колонному залі імені М.В. Лисенка.

Повністю профінансував написання вченими Національної академії наук України книги «Грецькі сторінки української історії» та її видання українською й російською мовами. – Київ, 2009 і 2013.

Запропонував Грецькій державі кардинально оновити будинок – власність Грецької держави, розташований на вулиці Ніжинській в Одесі, для подальшого розміщення в ньому Генерального Консульства і Консульської Резиденції. Профінансував установлення бюстів видатного історичного діяча, Одеського міського голови Григорія Маразлі в Одесі та героїчного офіцера Російського імператорського флоту Ламброса Кацоніса в Лівадії поблизу Ялти. Надав фінансову підтримку групі грецьких і українських істориків-дослідників для створення трьох документальних фільмів про греків на теренах України, їх історичний шлях, звичаї й традиції. Виступив з ініціативою (в процесі реалізації) створення Української Спілки підприємців греків і українців грецького походження.

Пантеліс Бумбурас – палкий  патріот, який розподіляє свою увагу й значну частину здобутих статків між двома своїми батьківщинами, щедро фінансуючи численні заходи, спрямовані на підтримку Українського Еллінізму та на подальше зближення дружніх народів України і Греції.

У 2006 році Одеська мерія нагородила його найвищою відзнакою міста – орденом Г. Маразлі – за багаторічну успішну діяльність і заслуги перед містом та його мешканцями.

У 2012 році на пропозицію Грецької держави призначений Почесним Консулом Греції в місті Ялта з консульським округом – територією Автономної Республіки Крим.