Головна » 2013 » Міжнародні премії 2013 » Пантеліс БУМБУРАС

Пантеліс БУМБУРАС

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Народився в 1955 році на острові Лемнос. У 1981 році засновує власну компанію і займається виконанням електромонтажних робіт. Навесні 1997 року він приймає запрошення однієї з найбільших грецьких будівельних компаній – «МІХАНІКІ», яка на той час розгортала діяльність в Україні, й стає генеральним підрядником. Наприкінці 1997 року  він засновує будівельну компанію «ГЕФЕСТ» з головним офісом в Одесі, яка сьогодні, після п’ятнадцяти років успішної діяльності є однією з найбільших будівельних компаній України. Споруджені нею об’єкти в Одесі, Києві, Ялті та Маріуполі – житлові, офісні будинки, торговельні центри, ресторани й лікарні – вирізняються високою якістю будівельних робіт, оригінальним естетичним рішенням, що зробило «ГЕФЕСТ» синонімом надійності, високого професіоналізму і новаторства.

Пантеліс Бумбурас  постійно підтримує та надає фінансову допомогу Федерації Грецьких Товариств України та окремим грецьким товариствам для розрахунків, пов’язаних з їх утриманням і функціонуванням, а також для організації святкувань і культурних заходів. Систематично надає спонсорську допомогу Одеській філії Грецького Фонду Культури для організації святкових, культурних заходів, конференцій, здійснення наукових досліджень, а також для поїздок танцювального колективу Фонду Україною. Виступає спонсором Посольства Греції в Києві та Генерального Консульства Греції в Одесі. Йдеться про організацію прийомів та значних культурних заходів, таких як: концерт з класичних творів грецьких композиторів у Національній опері України, виступ всесвітньовідомого грецького піаніста Дімітріоса Сгуроса з Академічним симфонічним оркестром Національної філармонії України в Колонному залі імені М.В. Лисенка.

Повністю профінансував написання вченими Національної академії наук України книги «Грецькі сторінки української історії» та її видання українською й російською мовами. – Київ, 2009 і 2013.

Запропонував Грецькій державі кардинально оновити будинок – власність Грецької держави, розташований на вулиці Ніжинській в Одесі, для подальшого розміщення в ньому Генерального Консульства і Консульської Резиденції. Профінансував установлення бюстів видатного історичного діяча, Одеського міського голови Григорія Маразлі в Одесі та героїчного офіцера Російського імператорського флоту Ламброса Кацоніса в Лівадії поблизу Ялти. Надав фінансову підтримку групі грецьких і українських істориків-дослідників для створення трьох документальних фільмів про греків на теренах України, їх історичний шлях, звичаї й традиції. Виступив з ініціативою (в процесі реалізації) створення Української Спілки підприємців греків і українців грецького походження.

Пантеліс Бумбурас – палкий  патріот, який розподіляє свою увагу й значну частину здобутих статків між двома своїми батьківщинами, щедро фінансуючи численні заходи, спрямовані на підтримку Українського Еллінізму та на подальше зближення дружніх народів України і Греції.

У 2006 році Одеська мерія нагородила його найвищою відзнакою міста – орденом Г. Маразлі – за багаторічну успішну діяльність і заслуги перед містом та його мешканцями.

У 2012 році на пропозицію Грецької держави призначений Почесним Консулом Греції в місті Ялта з консульським округом – територією Автономної Республіки Крим.