Головна » Анатолія Кінаха обрано головою Вищої Академічної Ради програми "Людина року"

Анатолія Кінаха обрано головою Вищої Академічної Ради програми “Людина року”

14 листопада 2017 року відбулися загальні збори Вищої Академічної  Ради загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», на яких було ухвалено рішення про обрання Головою Вищої Академічної Ради загальнонаціональної програми «Людина  року» українського  державного діяча та політика Анатолія Кінаха.

 

Kinakh_Smile

Кінах Анатолій Кирилович – український політик і державний діяч, прем’єр-міністр України з 29 травня 2001 по 21 листопада 2002, міністр економіки України (з 21 березня  по 18 грудня 2007).

Голова Партії промисловців і підприємців України, президент Українського союзу промисловців і підприємців, голова ради МКПП.

Із дипломом інженера-суднобудівника у 1978 році працював на Таллінському суднобудівному заводі. Через три роки приїжджає до Миколаєва, де влаштовується майстром на заводі «Океан», згодом стає там начальником виробництва. Саме тут Анатолій Кінах набув значного управлінського й організаторського досвіду, здатності відчувати ключові проблеми та вміння вирішувати їх у найефективніший спосіб.

У 1990 році дванадцятитисячний колектив заводу «Океан» висунув його кандидатом у народні депутати. У квітні того ж року Анатолій Кінах обирається до Верховної Ради – першого законодавчого органу незалежної України.

Він активно починає працювати у парламентській комісії з питань економічної реформи. Такі важливі та визначальні для подальшого розвитку країни закони України як «Про підприємництво», «Про власність» були розроблені та прийняті саме за його активної участі. У 1992 році А.К.Кінаха було призначено представником Президента України на Миколаївщині. А ще за два роки понад 70% земляків віддали свої голоси за його обрання головою обласної Ради народних депутатів і обласного виконавчого комітету.

На посту голови облдержадміністрації Анатолій Кінах одним із перших у країні – почав утілювати у життя ідею соціального партнерства. Саме за його ініціативи протягом двох років у Миколаєві проводився експеримент з реорганізації служби соціального захисту населення. Цей проект було підтримано Кабінетом Міністрів України та рекомендовано для впровадження в інших регіонах.

Навесні 1995 року сорокарічному голові Миколаївської області запропонували обійняти посаду Віце-прем’єр-міністра України з питань промислової політики. Ще за рік Анатолій Кирилович стає радником Президента України з питань промислової політики.

У березні 1998 року політик вдруге обирається депутатом Верховної Ради України за виборчим округом Миколаївської області. Деякий час А.Кінах очолював Комітет з питань промислової політики. За його ініціативою було підготовлено та прийнято закон про експеримент в гірничо-металургійному комплексі, який допоміг галузі вийти з кризи, відродив заводи, суттєво збільшив поступлення в державний бюджет.

Приділяючи значну увагу розвитку соціального партнерства в Україні, у 1998 році Анатолій Кирилович ініціює створення Конфедерації роботодавців України та очолює її координаційну раду. У 2002 році її правонаступником стає Федерація роботодавців України, головою якої ділова спільнота знов обирає Анатолій Кінаха. За його ініціативи готується та ухвалюється закон «Про організації роботодавців України». Нині він очолює загальнонаціональне Об’єднання організацій роботодавців України.

У 1999 році – призначається Першим віце-прем’єр-міністром України. Ще за рік вітчизняні підприємці та промисловці вирішують створити Партію промисловців і підприємців. Ділові кола України доручають партійне «кермо» Анатолію Кінаху.

Анатолій Кирилович працював майже на всіх щаблях державного управління. В різні часи він був Міністром економіки, Віце-прем’єр-міністром, Першим Віце-прем’єр-міністром. Але піку кар’єри державного службовця досяг у травні 2001 – тоді Верховна Рада підтримала кандидатуру Анатолія Кириловича Кінаха на посаду Прем’єр-міністра України.

Півтора року уряд Анатолія Кінаха впроваджував стратегію, спрямовану на підвищення платоспроможності внутрішнього ринку, вдосконалення експортної політики, консолідацію зусиль влади та суспільства для захисту національного економічних та політичних інтересів.

Восени 2005-го Анатолій Кінах приступає до роботи секретарем Ради національної безпеки і оборони України. Він максимально зосередився на питаннях, які складають стрижень національних інтересів – зміцнення конкурентоспроможної, соціально орієнтованої ринкової економіки, збереження та зростання науково-технічного потенціалу, утвердження інноваційної моделі розвитку. Головною працею А.Кінаха на посту секретаря РНБОУ стає розробка та ухвалення Стратегії національної безпеки України – системного документу комплексної глибокої аналітики, який за роки незалежності України зроблено вперше.

За підсумками виборів у парламент 2006 року Анатолій Кінах стає головою Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Першочергову увагу він приділяє проблемі реформування Збройних Сил, зокрема, реалізації Державних програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розвитку озброєння і військової техніки, створенню спеціальних технологій та матеріалів для виготовлення нових і модернізації існуючого озброєння. Наполегливо відстоює ідеї створення та серійного виробництва військово-транспортного літака АН-70, військових кораблів типа корвет.

Навряд чи знайдеться в новітній українській історії багато людей, яким судилося стати народними депутатами українського парламенту сім разів поспіль. Анатолій Кінах – один з них. Восени 2012 року він став депутатом ВРУ сьомого скликання, нині працює першим заступником Голови Комітету з питань національної безпеки і оборони.

За його ініціативи у квітні 2013 у парламенті України створено міжфракційне депутатське об’єднання «Європейський вибір». А.Кінах є його співголовою. Дане об’єднання тісно взаємодіє із створеною у Європейському парламенті групою євродепутатів на підтримку євроінтеграції України у питаннях адаптації українського законодавства до вимог Євросоюзу.

Наприкінці 2012 року Анатолій Кінах ініціював процес оптимізації умов членства України в Світовій організації торгівлі. У 2013 – став членом Державної комісії з питань співробітництва із СОТ, що створена при Президентові України В.Януковичу задля ефективного захисту й просування національних економічних інтересів нашої держави.

Велику увагу приділяє президент УСПП налагодження постійних комунікацій з міжнародними об’єднаннями підприємців і промисловців, аргументуючи це тим, що лише особисті контакти підприємців можуть наповнити процеси зовнішньоекономічної інтеграції реальним економічним змістом, лише досвід економічного успіху, донесений «наживо», сформує довіру іноземних інвесторів до східного сусіда і переконає їх спрямовувати капітал в Україну.

Невипадково у 1997 році президента УСПП вибрали першим віце-президентом Міжнародного конгресу промисловців і підприємців – громадської організації, яка була створена у 1992 році і об’єднує національні організації промисловців і підприємців 23 країн, серед яких всі країни СНД, Балтії, Центральної та Східної Європи, Китай. УСПП є членом та одним із її засновників. У 2009-2011 рр. А.Кінах головував у Раді МКПП.

Анатолій Кінах має багато державних нагород та відзнак, в тому числі міжнародного статусу. Орден Командорського Хреста Литовської республіки Кінах отримав із рук президента Литовської Республіки Валдуса Адамкуса. Нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого IV та V ступенів, у 2011 році президент України присвоїв незмінному лідеру промислово-підприємницької спільноти України Орден «За заслуги» III ступеня.