Головна » Затверджені володарі міжнародних та спеціальних премій «Людина року – 2014»

Затверджені володарі міжнародних та спеціальних премій «Людина року – 2014»

Міжнародні і спеціальні премії загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ», започатковані у 2001-ому році, завжди мали знакову сутність. Цими престижними нагородами українці віддячували відомим політичним і суспільним діячам міжнародного масштабу, авторитетним дипломатам та меценатам, видатним представникам культури і мистецтва за їх щиру і непідробну любов до України, за їх повагу до нашої історії і наших традицій, за їх безпосередній внесок в становлення дійсно незалежної держави.

Сьогодні ж, коли нашій державності, самостійності і неподільності кинуті серйозні виклики, відчутна і щира підтримка видатних представників міжнародної спільноти – і моральна, і матеріальна, стає для українців тим життєдайним джерелом, з якого ми черпаємо сили, натхнення і впевненість.

У відповідності до рішення Вищої Академічної Ради загальнонаціональної програми «Людина року» володарями міжнародних премій загальнонаціональної програми «Людина року – 2014» визначені:

1. Даля ГРІБАУСКАЙТЕ – Президент Литовської РеспублікиМіжнародна премія в галузі суспільно – політичної діяльності.

Президент Литви Даля Грібаускайте послідовно і непохитно відстоює інтереси України на самому високому міжнародному рівні, демонструє рішучу позицію підтримки по відношенню до України. Її голос звучить з найвпливовіших міжнародних трибун, утверджуючи право нашої країни бути рівною серед європейських держав, а українського народу на самовизначення і національну гідність.

Литва однією з перших ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Президент Литви Даля Грібаускайте  активно підтримує євроінтеграційні стремління України та призиває світове співтовариство захистити український суверенітет.

Особистий внесок Президента Литовської Республіки  в збереження єдності нашої держави, безумовну підтримку устремлінь українського народу до національного самоствердження та торжества демократичних принципів заслуговує на найвищу оцінку та вдячність українців.

2.Ейнулла МАДАТЛІ – Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні – Міжнародна премія в галузі дипломатії.

Ейнулла Мадатлі з 2010 року обіймає посаду Надзвичайного та Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в Україні. 

Завдяки його особистим зусиллям українсько-азербайджанські політичні та економічні зв’язки надзвичайно активізувались. Проводяться засідання спільних міжурядових комісій, економічна співпраця набула нових горизонтів, розширились зв’язки в науково-технічній і гуманітарній сферах, досягнуті важливі домовленості в енергетичній галузі. Прийняті практичні заходи стосовно експорту нафти і газу та їх транспортування через територію України, почали втілюватись в життя масштабні інвестиційні проекти. Має велике значення створення і функціонування Асоціації «Українсько-Азербайджанська Бізнес Рада» (УАБР).

3. Бісер КІРОВ – Заслужений артист Народної Республіки Болгарія – Міжнародна премія в галузі культури та  мистецтва.

Легендарний болгарський естрадний виконавець, композитор.

За свою творчу кар’єру дав більше 4500 концертів на найпрестижніших сценах 56-ти країн в Європі, Америці, Азії та Африці.  В якості композитора створив більше 300 пісень на 8 мовах. Виконав близько 700 пісень болгарських і зарубіжних композиторів.

Його пісні вийшли багатомільйонними тиражами по всьому світу.

Більше  40 років Бісер Кіров впевнено займає місце суперзірки естради. Його творчість добре знана та шанована і в Україні.

4. Вахтанг КІКАБІДЗЕ – Народний артист Грузинської РСР – Міжнародна  премія ім. Михайла Вороніна «За високий стиль життя».

Легендарний співак та кіноактор, Народний артист Грузинської РСР. Заслужений артист України. Виконавець великої кількості популярних пісень. Об’їздив с концертами 5 континентів. В кінематографі створив цілу галерею персонажів, які стали улюбленими народом.

Крім великий творчих здобутків Вахтанг Кікабідзе завжди  займає гідну громадянську позицію та висловлює її у своїх виступах. Починаючи з 2008 року після грузинсько-російського конфлікту, коли він відмовився від присвоєного йому в Росії ордена Дружби та відмінив свої ювілейні концерти в Москві , і дотепер, коли він щиро виявляє свою небайдужість до подій в Україні і всіма силами намагається підтримати українців. З задоволенням відвідує Україну, гаряче підтримує українців і наше стремління до демократії та самовизнання, з невимовно щирим захопленням говорить про мужність українських захисників та планує найближчим часом провести благодійний вечір в пам'ять про героїв «Небесної сотні». Вважає, що жити та вчиняти по совісті, бути патріотом та захищати інтереси своєї батьківщини – найперший обов’язок кожного громадянина.

Вперше у майже двадцятилітній історії загальнонаціональної програми «Людина року» в числі її нагород з’являється особлива – спеціальна премія «ОБРАНЦІ ЗВИТЯГИ». Цієї престижної премії удостоюються справжні патріоти, які за покликом серця присвятили себе чи не найважливішій у ці тривожні і скрутні для нас часи справі – безпрецедентній допомозі і підтримці захисників  нашої цілісності і незалежності.

Ці люди, з їх непохитною життєвою позицією і благородними ідеалами, без перебільшення, являються передвісниками по-справжньому сильного, організованого громадського суспільства, де найвища цінність – Людина, її життя, безпека, гідність.

До спеціальних премій «ОБРАНЦІ ЗВИТЯГИ» представлені:

1. Володимир РУБАН –  керівник ГО «Офіцерський корпус» – Спеціальна премія «За мужність і патріотизм».

Керівник громадської організації «Офіцерський корпус», за ініціативи якого створено Центр гуманітарної допомоги по звільненню полонених та заручників у зоні АТО. За весь час участі в обміні полоненими, Володимир Рубан завоював авторитет і довіру, неодноразово демонстрував і особисту мужність, і неабиякі дипломатичні навички.

За той час поки «Офіцерський корпус» працює в напрямку звільнення та обміну полонених, зміг домовитись про надання медичної допомоги пораненим. Використовує будь-які можливості для звільнення заручників з полону. Крім звільнення заручників Центр займається організацією «зелених» коридорів для гуманітарної допомоги в зону АТО і евакуації мирних жителів, створенням бази всіх зниклих без вісті та пошуком місць масового поховання.

2. Юрій БІРЮКОВ – засновник та керівник благодійного фонду  «Крила Фенікса» – Спеціальна премія «Покликання серця»;

Юрій Бірюков став, по суті, фундатором сучасного волонтерського руху в Україні, розпочавши цю благородну і вкрай необхідну в такі часи діяльність з перших днів Революції гідності на Майдані. Після початку бойових дій на сході благодійний фонд «Крила Фенікса» став надійним помічником і опорою значної частини української армії. Все, що робиться сьогодні фондом і особисто Юрієм Бірюковим, є фактично широкомасштабним, суспільно значущим проектом. Фонд опікується близько десятка військових бригад і спецпідрозділів, лагодить літаки, будує штаби, купує машини, друкує карти, привозить спорядження і продукти, займається лікуванням поранених бійців.  

3. Сергій РИЖЕНКО – Головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова – Спеціальна премія газети «Комсомольська правда в Україні» «Кумир українців»

Доктор медичних наук, професор. Заслужений лікар України.

З перших днів воєнних дій на сході України найважчі поранені з зони АТО направляються до Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова. На її базі  утворився найбільший і найважчий операційний майданчик в Україні. Хірурги з травня 2014р. провели понад 800 операцій, змогли врятувати багатьох тяжкопоранених, в яких майже не було шансів на життя. Понад 150 лікарів оперують в режимі цілодобово, виконують надскладні операції. З грудня 2014р. в лікарні стартував проект «Медсанбат»  – тренінг для воєнних медиків, що проходять службу в зоні АТО, який буде сприяти збереженню життя українських солдат у військово-польових умовах.

Міжнародні та спеціальні премії за 2014 рік будуть вручені їх володарям під час проведення Урочистої церемонії вручення премії «Людина року – 2014», що відбудеться 21 березня 2015 року.

В рамках Урочистої церемонії вручення премії «Людина року – 2014» буде проведена благочинна акція «Життя заради миру», мета якої – підтримка волонтерського руху України та збір коштів на користь Головного військового клінічного шпиталю для лікування та реабілітації поранених військовослужбовців.