Головна » 2016 » Міжнародні премії 2016 » Зоряна КУШПЛЕР

Зоряна КУШПЛЕР

Українська оперна співачка Зоряна Кушплер – лауреат міжнародних конкурсів, виступає на кращих оперних сценах світу. Зоряна — володарка прекрасного мецо-сопрано, солістка Віденської опери, на сцені якої працює вже десять років. Її репертуар нараховує більше 50 оперних партій.

Зоряна Кушплер народилася у Львові. Закінчила Львівську музичну академію по класу вокалу у свого батька – професора, Народного артиста України Ігоря Кушплера. Будучи студенткою, вона дебютувала у Львівському оперному театрі в партіях Розіни («Севільський Цирульник» Дж. Россіні) та Маддалени («Ріголетто» Дж. Верді).

З 1998 продовжила своє навчання у Вищій школі музики та театру Гамбургу в класі відомого педагога, професора Юдіт Бекман.

В сезоні 2004-2006  була штатною солісткою Бернської державної опери (Швейцарія), де виконала партії Сексти («Юлій Цезар»), Маші («Три Сестри»), маркіза Мелібея («Подорож до Реймсу»), Сузукі («Мадам Батерфляй») та Преціозілли («Сила долі»).

Дебютувала в Лондоні в Барбікан Центрі в партії Нерона в опері К. Монтеверді «Коронація Поппеї» під керівництвом Рене Якобса. В рамках Оперного фестивалю в Інсбруці виконала партію Амінти в опері «Король – пастух» В.А. Моцарта під керівництвом Алессандро де Марки і партію Аделаїди («Арабелла» Р. Штрауса) в оперному театрі м. Грац.

У вересні 2012 року Зоряна Кушплер дебютувала в США з Клівлендським симфонічним оркестром під керівництвом Франца Вельзер-Мьоста в симфонії №3 Густава Малера,  в 2014 році – в знаменитому Нью-Йоркському «Карнегі-Холл» в симфонії №9 Людвіга ван Бетховена з оркестром Віденської філармонії під керівництвом Франца Вельзер-Мьоста, а також в Королівському Альберт-Холі (Лондон) в опері Р. Штрауса «Електра» з оркестром BBC. Виступала на сценах Праги, Мадриду, Кельну, Парижу, Берну, Шанхаю, Сеулу, Сінгапуру, Токіо. В Україні за запрошенням Національної опери співала Кармен. Її партнери на сцені — такі видатні співаки, як Ролландо Вілласон, Агнес Бальца, Томас Хемпсон, Анна Нетребко, Рамон Варгас, Роберто Аланія, Хосе Кура, Пласідо Домінго та інші.