Головна » 2016 » Міжнародні премії 2016 » Василь ПОПАДЮК

Василь ПОПАДЮК

Український скрипаль, якого називають «українським Паганіні», піаніст, засновник гурту PapaDuke, з яким їздить світом, граючи музику у стилях world music, latino, gypsy, jazz. Вміє грати на 15 музичних інструментах. Має композиторський талант. Більше 200 концертів на рік. Василя знають в Європі, Африці й на Американському континенті. Часто виступає в Україні. Заслужений артист України (з 2009).

Народився 16 січня 1966 у Львові в сім’ї артистів, навчався в Київській спеціальній музичній школі імені Миколи Лисенка. Вступив у Київську консерваторію ім. П. Чайковського, звідки на останньому курсі перевівся на заочне відділення Львівської музичної академії ім. М.  Лисенка.

Працював у «Театрі музики народів світу» під керівництвом Володимира Назарова, оволодів грою на десятьох нових національних інструментах світу. У 1993 р. повернувся до Києва, де грав в ансамблі «Гопак», співпрацював з Державним циганським театром «Романс».

З 1997 року живе і працює у Канадаі. Найбільше визнання дістав після участі в концертах Канадійської національної виставки, де познайомився з відомим канадським гітаристом грецького походження Павлом — власником двох Золотих СД.
Опісля обидва музиканти записують спільний компакт-диск і починають разом концертувати — в Канаді і США. Виступав із безліччю відомих світу виконавців: Хуліо Іглесіасом, Яном Гілланом, сліпим музикантом-гітаристом Джефом Хілі ( Blind Man), Ніа Вардалосом (автор сценарію і виконавець головної ролі у фільмі My Fat Greek Wedding), групою «Yes» та багато ін.

 

В Іспанії його називають «Живим нервом», «Маестро скрипка», в Америці — «Золотою скрипкою», в Канаді, де він переміг у півфіналі конкурсу СВS Great Canadian Music Dream, — «Сучасним Паганіні». Ним захоплюється і пишається українська діаспора американського континенту: «ще один наш феномен», «ще один, хто славить Україну».

Зараз у Василя шалений успіх, пік його популярності. Його сьогоднішній репертуар і стиль виконання називають World Musiс. Вважають, що він створив свій власний жанр, звівши докупи класичну слов’янську, фольклорну, циганську, популярну музику і джаз. Його композиції неповторні. Ніхто до нього такого досвіду не мав. Власні уподобання формують його репертуар.
На всіх спільних з іншими музикантами світу афішах написано: Ukrainian Virtuoso Violin Vasyl Popadiuk. У репертуар завжди включені твори українських композиторів або власні. Він справжній амбасадор України в кожній відвіданій ним країні через мистецтво. Він творить її імідж.