Головна » 2015 » Міжнародні премії 2015 » ПЛЕВНЕЛІЄВ Росен

ПЛЕВНЕЛІЄВ Росен

П’ятий Президент Болгарії. В 2009—2011 рр. був міністром регіонального розвитку і благоустрою Болгарії, в уряді правоцентристської партії ГЕРБ (Громадяни за європейський розвиток Болгарії).  4 вересня 2011 року був висунутий кандидатом в президенти Болгарії.

Нагороджений: Орден «Стара планіна» (Болгарія), Орден Кирила і Мефодія (Болгарія), Орден «Мадарський вершник» (Болгарія), Орден «За громадянські заслуги» 1 ст. (Болгарія), Орден «За військові заслуги» 1 ст. (Болгарія), Великий хрест ордену Спасителя (Греція), Золота медаль міста Афіни (Греція), Великий хрест ордену Білого орла (Польща).

Президент Болгарії Росен Плевнелієв відстоює інтереси України на найвищому міжнародному рівні, демонструє рішучу позицію підтримки по відношенню до України, яку займає його країна. Болгарія  активно підтримує євроінтеграційні стремління України.  На сесії Генеральної асамблеї ООН Президент Болгарії Росен Плевнелієв заявив, що Анексія Криму є кричущим порушенням міжнародного права і його принципів. Болгарія твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. «Для нас Крим – це Україна, а Україна – це Європа», – підкреслив він. Болгарський Президент також засудив будь-які подальші спроби дестабілізації в Україні та закликав всі зацікавлені сторони конструктивно брати участь в політичному діалозі з метою досягнення справедливого політичного урегулювання.

В липні 2015р. Президент Болгарії Росен Плевнелієв відвідав Україну з офіційним візитом. Під час зустрічі Президентів обговорювались питання двосторонньої торгово-економічної співпраці болгарських і українських підприємств, привабливості інвестиційного клімату Болгарії. В Болгарії хочуть фінансувати малі та середні підприємства України,  залучати кошти Європейського Союзу для того, щоб спільно з фінансуванням з державного бюджету України,  розробити ряд інфраструктурних проектів, які будуть сприяти створенню нових робочих місць, забезпечать коридор, який буде зв’язувати не тільки Одесу з Болградом і Рені, а й через Румунію з Болгарією. Будується нова дорога з України в Болгарію. Болгарія також консультує Україну в сфері енергетики та туризму.  Болгарія також заявила про своє бажання якнайшвидшого скасування віз для українців і тісної співпраці в сфері економіки та торгівлі.

За результатами переговорів Президентів двох країн підписали протокол про обмін і співпрацю між міністерствами освіти двох країн протягом 2015–2019 років. Зі слів Глав держав, підписаний документ дозволить як готувати викладачів болгарської мови для роботи в Україні та викладання болгарській діаспорі, так і здійснювати обмін студентами, аспірантами і стажерами для навчання і науково-дослідницької роботи.