Головна » 2015 » Міжнародні премії 2015 » РИБЧИНСЬКИЙ Юрій

РИБЧИНСЬКИЙ Юрій

Народився 22 травня 1945 року в Києві. Поезія увійшла в його життя з дитинства.  Вже у восьмому класі почав писати вірші, а через рік став друкуватися в українській пресі. В 1962 році став студентом Київського Університету ім. Тараса Шевченка.  З 1963 року почав публікуватися в молодіжних журналах «Молода гвардія» і «Юність». В ці роки йому допомагали поети Євгеній Євтушенко, Юнна Моріц, Микола Асєєв, Лев Озеров, В’ячеслав Сомов. Познайомившись невдовзі з молодим композитором Ігорем Покладом, вони разом написали свій  хіт «Глаза на Песке», який виконала Тамара Міансарова. Ця пісня вийшла стотисячним тиражем на фірмі «Мелодія». Разом з І.Покладом вони написали для ансамблю «Мрія», яким він керував, і для Ніни Матвієнко «Дикі гуси», «Чарівну скрипку», «Зелен клен», «Тиху воду» і «Наречену». В той же час Володимир Мулявін написав на його вірші першу в СРСР рок-баладу «Крик птицы». В кінці 70-х років пісні на його вірші виконували Едуард Хіль, Софія Ротару, Володимир Мулявін, Анатолій Корольов, Василь Зінкевич, Назарій Яремчук,  Ніна Матвієнко, ансамблі «Мрія», «Червона рута», «Пісняри» та ін. Його пісні 15 разів ставали лауреатами всесоюзного телевізійного конкурсу «Пісня року».

В середині 70-х років він почав займатися драматургією. Для музичних театрів з композитором В. Ільїним були написані мюзикли: «Поздняя серенада», «Товарищ Любовь», «Лгунья», «Сочинение на тему о любви». За мотивами роману М. Булгакова з композитором Марком Мінковим у 1989 р. написав мюзикл «Белая гвардія», а в 2005 році з композитором Ігорем Демаріним була написана рок-опера «Парфюмер».

На початку 80-х років почав писати власні п’єси – «Белая ворона», «Едіт Піаф. Життя в кредит», «Между луной и Бетховеном», «Не все люди сволочи», «Царь Ирод», «Псы», «Встреча ветеранов детского крестового похода» і «Юдифь».

Наприкінці 90-х я почав писати музику. Так з’явилися пісні «Генерал», «Романсеро», «Мужчина и женщина», «За тобой» та інші.
Серед його учнів: заслужена артистка Росії  Наталія Рожкова, заслужені артисти України Віктор і Любов Анісімови, Катерина Бужинська, Народні артисти України Павло Зібров, Наталія Могилевська,  Наталія Бучинська.

В 1997 році удостоєний звання заслуженого діяча мистецтв України та почесного звання «Людина року», а в 2000 році – звання Народного артиста України. В 2009 році – звання лауреата Гоголівської премії за внесок в драматургію та звання почесного громадянина міста Києва.

Останні роки плідно працює з молодими композиторами та виконавцями.

 

Мало в жизни мне спалось,
Много виделось.
Что сбылось и не сбылось,
В песню вылилось…