Ігор ПОКЛАД

Видатний український композитор та опермейстер, заслужений діяч мистецтв УРСР, Народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Написав більше 150 пісень, без яких неможливо тепер уявити сучасну українську естраду. Створені ним твори відразу ж стали надбанням мільйонів шанувальників. Його пісні звучали і звучать у виконанні легендарних естрадних співаків Тамари Міансарової, Юрія Гуляєва, Мусліма Магомаєва, Євгенії Мірошниченко, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Софії Ротару, Ніни Матвієнко, Тамари Гвердцителі та багатьох інших.

Працював у співавторстві з талановитим українським поетом Борисом Олійником, з метром української пісні Юрієм Рибчинським. Їх спільні твори «Глаза на песке», «Дикі гуси», «Зелен-клен», «Тиха вода», «Скрипка грає», «Чарівна скрипка» стали хітами української естради.

У 1966 році Ігор Поклад створив ВІА «Мрія», який вже за декілька років  став лауреатом Всесоюзного конкурсу артистів естради, разом з легендарними «Піснярами» і «Аріелем».

Багато років присвятив роботі в театрі, який став його справжнім коханням на все життя. Розпочавши свою роботу в Одесі з п’єси «Весілля в Малинівці», яку поставив відомий ленінградський режисер Ігор Владіміров, він більше не полишав свою роботу для театральних постанов. В його творчому доробку більше  30 оперет та мюзиклів.

Завдяки видатному актору та режисеру Леоніду Бикову не маючи жодного досвіду роботи в кіно Ігор Поклад починає писати музику до кінофільмів. Сьогодні його музика звучить в більш ніж сорока художніх фільмах.

Доля дала можливість попрацювати і в жанрі мультиплікації з геніальним режисером Володимиром Дахно. Результатом цієї дружби стали мультиплікаційні «Казаки», що не втрачають свою популярність і сьогодні. А ще в доробку Ігоря Поклада є колосальна робота над повнометражним мультфільмом «Енеїда».