Головна » 2016 » Міжнародні премії 2016 » Фаррух ЗАКІРОВ

Фаррух ЗАКІРОВ

Узбецький і радянський естрадний співак, композитор і актор. Художній керівник ансамблю «Ялла». Співак є народним артистом 6 республік-держав (Узбецької РСР, Каракалпакстана, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Інгушетії). Лауреат Державної премії Узбекистану.

Фаррух Закіров народився в Ташкенті 16 квітня 1946 в сім’ї професійних музикантів, закінчив Ташкентську консерваторію (1969).
З 1976 року – художній керівник ансамблю «Ялла», відомого за піснями «Учкудук – Три криниці», «Це любов», «Пісенька Насреддіна», «Ялла», «Шахрісабз», «Чайхана» і багато інших.

ВІА «Ялла» успішно виступив на регіональному відбірковому турі всесоюзного конкурсу «Алло, ми шукаємо таланти!» В Свердловську і потрапив до фіналу конкурсу в Москві. Пісні «Киз бола» і «Ялламаерм» були записані на Всесоюзній фірмі грамплатівок “Мелодія”. Репертуар ансамблю складався в основному з пісень на узбецькій мові, виконувалися також російською та англійською мовами. Популярність отримали композиції ансамблю «Ялла», створені за мотивами народних узбецьких пісень. Група і її лідер Фаррух Закіров розробили свій підхід до інтонаційно-ритмічного початку узбецького фольклору і створили такі відомі пісні як «Маджнунтол» ( «Плакуча верба»), «Бойчечак» ( «Пролісок»), «Яллама-YOрім» і ін.

Протягом декількох років ансамбль успішно виступав в ташкентському мюзик-холі і гастролював по Радянському Союзу, брав участь в X Всесвітньому фестивалі студентів та молоді в Берліні НДР, на фірмі «Аміга» ВІА «Ялла» записав 15 пісень німецькою мовою, багато хто з них потрапили в першу десятку національного хіт-параду НДР. До народних пісень і пісень сучасних авторів в репертуар стали додаватися пісні власного твору на вірші поетів Сходу Алішера Навої, Омар Хайяма. У 1980 р. ансамбль чекав новий творчий успіх – складена Ф. Закірова на вірші Ю.Ентіна пісня «Учкудук – Три криниці» стала в СРСР супер-шлягером (і зараз є «візитною карткою» ансамблю). У 1981- 1985 і 1988 рр. державний заслужений ансамбль Узбецької РСР «Ялла» – дипломант щорічних телефестивалів «Пісня року». У 1982 році вийшов перший диск-гігант колективу «Три криниці».
У різні роки стають популярними їхні пісні: «Остання поема», «Шахрісабз», «Канатоходець», «Пісенька Насреддіна», «Обличчя коханої моєї», «Покликала мене дорога», «Чайхана», «Блакитні куполи Самарканда». Були записані кілька альбомів, показані барвисті театралізовані вистави: «Створимо свято, друзі», «Обличчя коханої моєї» і «Чайхана на всі часи».
Ансамбль і зараз продовжує концертну діяльність і студійні записи.