МАРУАНІ Дідьє

Французький музикант, композитор і клавішник, лідер групи Space. Один з піонерів в електронній музиці.

Народився 14 липня 1953 року в Монако. Музичну кар’єру розпочав в 17 років як вокаліст, під керівництвом Етьєна Рода-Жіля. Закінчив Паризьку консерваторію. Писал пісні для популярних тоді виконавців Ерве Віляра, Регіни, Гільберта Монтане. А в 1973 році в співавторстві з Етьєном Маруані записав свій перший альбом ‘Didier’. В наступному році на прилавках магазинів з’явився ще один сольник ‘Didier Marouani’ (1974).

В 1976 році заснував групу Space, яка виконувала музику в стилі синтіпоп. Для роботи в групі взяв псевдонім Ecama. Перший альбом Space ‘Magic Fly’ (1977) мав шалений успіх, очолив хіт-паради Європи і Америки. Електрона музика досягла вершини своєї популярності, а учасники Space прокинулись знаменитими. Через півроку вийшов другий альбом ‘Deliverance’ (1977). Він повторив успіх першрї роботи і приніс групі світове визнання. В 1980 році був випущений третій альбом Space ‘Just Blue’. Всі три альбоми були продані загальним тиражем 12 мільйонів екземплярів, зробивши Space однією з найуспішніших груп кінця 70-х років.

В 1980 в групі стався розкол. Маруані повернувся до сольної кар’єри. Роланд Романеллі та Янік Топ зберегли за собою назву Space, але незабаром їх група припинила своє існування. Дідьє виступав під назвами Paris-France-Transit та Didier Marouani & Space. В 1983 році він відвідав з серією концертів Радянський Союз, продемонстрував лазерні шоу. Це турне стало справжнім феноменом не тільки в музичному, але і в соціальному плані. Стадіони Ленінграду, Москви і Києва зібрали по 300 тисяч глядачів. В СРСР французький виконавець залишив незабутнє враження. Тут його прозвали «Маленький принц синтезатора». Для запису свого наступного альбому Space Opera (1987) Дідьє навіть використав хор Радянської Армії. Дідьє записав два сольних альбоми: Paris-France-Transit і Space Opera. Останній альбом був взятий космонавтами на станцію «Мир». В 1990 році Дідьє нарешті здобуває право виступати під назвою Space. В цій якості він дає серію концертів в Росії та Україні в 1992 р. В 2000-х роках Space багато гастролювали по країнам Східної Європи, побували в Україні та Росії.

Свою мрію Маруані здійснив у 2002 році, випустивши альбом Symphonic Space Dream. Він був записаний за участі Санкт-Петербурзького симфонічного оркестру і вразив критиків своїм розмахом. Для створення цієї грандіозної роботи Дідьє знадобилося 7 місяців і більше 150 музикантів. Дідьє Маруані продовжує радувати фанатів до нинішнього часу.