Головна » 2015 » Міжнародні премії 2015 » Андреас фон БЕКЕРАТ

Андреас фон БЕКЕРАТ

Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні з вересня 2013 р. Свою кар’єру дипломата він будував в дипломатичних корпусах в Бухаресті, Москві, Лондоні та Берліні. Також в його активі – робота в ООН.

За час діяльності Андреаса фон Бекерата в якості Посла Швеції в Києві україно-шведські політичні та економічні зв’язки надзвичайно активізувались. Прем’єр-міністр Стефан Левен відвідав Київ з офіційним візитом через доволі короткий час після призначення на посаду. Міністр закордонних справ Маргот Валльстрем також відвідала Україну менш ніж за два місяці після призначення. За останні два роки зв’язки між Швецією та Україною, підтримка українських реформ були у топ- списку пріоритетів міжнародної політики Швеції. Швеція є однією з країн, які дуже активно підтримують Україну в євроінтеграційних починаннях і стремлінні до модернізації. Кожного року Швеція надає Україні близько 25 млн. євро на підтримку реформ. Щорічні інвестиції Швеції в українську економіку – $390 млн. Велика увага приділяється розвитку торгівлі між Швецією та Україною. В червні в Києві відбувся найбільший щорічний шведський діловий захід – 4-й Шведсько-український бізнес-форум, мета якого – збільшення об’ємів торгівлі між нашими країнами.

В 2014 році шведський уряд схвалило семирічну програму фінансової допомоги Україні в розмірі 175 млн. євро.

Швеція має досвід в галузі енергоефективності, децентралізації та гендерної рівності. В даний час шведський «Північний фонд» в Україні почав провадження в школах і лікарнях 16 проектів по енергозбереженню. Посольство організує регулярні зустрічі с керівниками шведських підприємств, які діляться своїм баченням того, як Україна може покращити свій інвестиційний клімат.

В 2014 г. представниками Норвегії, Швеції та України була підписана Декларація про співпрацю в галузі безпеки ядерних об’єктів. Згідно цього документу, країни об’єднають свої зусилля по захисту українських АЕС, впровадять нові системи безпеки і удосконалять правила ліцензування та імпорту ядерного палива.

Швеція підтримує широке коло неурядових громадських організацій України, які отримують грантову підтримку для інституційного розвитку. Благодійна організація «Фонд оборони країни» підписала угоду з Міністерством закордонних справ Швеції про надання допомоги постраждалим під час воєнного конфлікту на сході України. Швеція перераховує фонду 2 млн. 650 тис. грн. на придбання хірургічного обладнання для опікового центру Дніпропетровської міської лікарні №2.  Тільки в минулому році Швеція надала Україні гуманітарної допомоги на суму 5 млн. євро і обіцяє ще 4 млн. Україна і Швеція домовились про організацію спільного військового виробництва на території України.