Головна » 2015 » Міжнародні премії 2015 » Алессандро САФІНА

Алессандро САФІНА

Італійський тенор, виконавець провідних партій у найвідоміших операх на кращих сценах Європи, переможець міжнародних вокальних конкурсів.

Народився 14 жовтня 1963 року в Сієні, Італія. Навчався в консерваторії Луїджі Керубіні у Флоренції. В 1989 році здобув перший приз в пісенному конкурсі Concorso Lirico Internazionale. Це стало початком блискучої кар’єри Алессандро в світі опери. Спочатку він працював в області академічної музики, виконував головні партії в операх«Богема», «Севільський цирульник», «Капулеті і Монтеккі», «Любовний напій», «Русалка», «Євгеній Онєгін». Також приймав участь в постановках оперет «Сіссі», «Роз-Марі», «Орфей в аду» та «Весела вдова».

В середині 1990-х рр. Сафіна вирішує спробувати себе в новому жанрі, який сам співак назвав «поп-опера». Тоді ж він починає спільну роботу з відомим італійським композитором, піаністом і продюсером Романо Музумаррою, з яким вони спочатку записують сингл La sete di vivere (1999), а потім і повноцінний альбом «Insieme a te» (1999). Сингл Luna з альбому Insieme a te, що вийшов в 2000 році, протримався на вершині хіт-параду протягом 14 тижнів. Альбом Insieme A Te був виданий більш ніж в 30 країнах світу, став «золотим» в Бразилії і на Тайвані та чотири рази «платиновим» в Нідерландах всього за декілька місяців.

2001 рік був відзначений першим повномасштабним світовим турне Алессандро Сафіна. Він виступає з концертами в Нідерландах, Італії, Франції, Бельгії, Великобританії, Бразилії, США, Канаді та Кореї.

Алессандро Сафіна співав дуетом з Сарою Брайтман, Елтоном Джоном і Еваном Макгрегором, Барбарою Ендрікс, Суми Йо та іншими.

Крім співочої кар’єри знявся в кіно – зіграв самого себе в серіалі «Клон» і виконав роль художника Маріо Каварадоссі у вільній екранізації опери Джакомо Пуччіні «Тоска» під назвою Tosca E Altre Due.

26 березня 2011 року Алессандро Сафіна прийняв участь в церемонії вручення премії «Людина року – 2010» в Україні, де йому була вручена нагорода «Зіркове Solo». Наступного дня він дав свій перший великий концерт в Києві, який пройшов з аншлагом.

З того часу Алессандро Сафіна бажаний гість та затребуваний в Україні артист. Співак регулярно приїздить до України з концертами, бере участь у зйомках українських шоу-програм та у благодійних концертах. За останні 5 років він дав більш ніж 20 концертів у різних містах України.