Головна » Дмитра Ківу запрошено до складу Вищої Академічної Ради загальнонаціональної програми «Людина року»

Дмитра Ківу запрошено до складу Вищої Академічної Ради загальнонаціональної програми «Людина року»

[!img_0_l]Дмитро Ківа, Президент – Генеральний конструктор  ДП «Антонов», Академік НАН України, Герой України володар титулу «Промисловець року – 2008» та «Національна торговельна марка року – 2011» (як керівник АНТК ім.О.К. Антонова), увійшов до складу Вищої Академічної Ради загальнонаціональної програми  «Людина року».

Дмитро Семенович Ківа народився 8 жовтня 1942 року в Казані (Росія).
У 1959 році вступив до Харківського авіаційного інституту, який закінчив у 1964 році і відтоді працює на Державному підприємстві "Антонов".
З 1979 року – заступник Головного конструктора ДП "Антонов".
Від 1987 року – Головний конструктор ДП "Антонов".
З 1991 року – перший заступник Генерального конструктора ДП "Антонов".
Упродовж 2005-2006 років виконував обов'язки Генерального конструктора ДП "Антонов".
З 2006 року – Президент – Генеральний конструктор ДП "Антонов".
Від жовтня 2008 року – Голова Правління Державного авіабудівного концерну "Антонов".

Дмитро Семенович є автором більше 100 наукових робіт, 16 авторських свідоцтв і патентів у галузі розробки пасажирських, вантажних та багатоцільових літаків, досліджень, конструктивних і технологічних рішень для конкретних умов експлуатації, досліджень і розробок методів забезпечення високої надійності, безпеки і ресурсу літаків. Зробив значний внесок у розвиток теорії та практики створення легких пасажирських та транспортних літаків короткого зльоту та посадки, був науково-технічним керівником створення багатоцільових літаків Ан-28 та Ан-38, брав участь у створенні практично всіх літаків "Антонов".

Великий обсяг робіт виконав Дмитро Семенович у сфері міжнародної співпраці авіаційної галузі України з Росією, Китаєм, Індією, Іраном, країнами Європи, зокрема, Німеччиною, Францію, Великою Британією та іншими. Лише у програмі Ан-148 беруть участь більше 200 підприємств з 15 країн світу.

Нагороджений: орденами "За заслуги" ІІІ ступеню (1998 р.), ІІ ступеню (2001 р.), І ступеню (2004 р.), орденом Ярослава Мудрого V ступеня (2009 р.), орденом Держави (2009 р.)