Головна » Пантеліс Бумбурас - володар міжнародної премії в галузі благодійництва і меценатства загальнонаціональної програми «Людина року-2013»

Пантеліс Бумбурас — володар міжнародної премії в галузі благодійництва і меценатства загальнонаціональної програми «Людина року-2013»

Вища Академічна Рада Програми «Людина року — 2013» визначила Пантеліса Бумбураса – підприємця та мецената, Почесного Консула Греції в АР Крим – володарем міжнародної премії в галузі благодійництва та меценатства загальнонаціональної програми «Людина року – 2013».[!img_nopopup_0_r]

Постійно підтримує та надає фінансову допомогу Федерації Грецьких Товариств України та окремим грецьким товариствам для розрахунків, пов’язаних з їх утриманням і функціонуванням, а також для організації святкувань і культурних заходів. Систематично надає спонсорську допомогу Одеській філії Грецького Фонду Культури для організації святкових, культурних заходів, конференцій, здійснення наукових досліджень, а також для поїздок танцювального колективу Фонду Україною. Виступає спонсором Посольства Греції в Києві та Генерального Консульства Греції в Одесі.

Повністю профінансував написання вченими Національної академії наук України книги «Грецькі сторінки української історії» та її видання українською й російською мовами. — Київ, 2009 і 2013.
Запропонував Грецькій державі кардинально оновити будинок — власність Грецької держави, розташований на вулиці Ніжинській в Одесі, для подальшого розміщення в ньому Генерального Консульства і Консульської Резиденції. Профінансував установлення бюстів видатного історичного діяча, Одеського міського голови Григорія Маразлі в Одесі та героїчного офіцера Російського імператорського флоту Ламброса Кацоніса в Лівадії поблизу Ялти. Надав фінансову підтримку групі грецьких і українських істориків-дослідників для створення трьох документальних фільмів про греків на теренах України, їх історичний шлях, звичаї й традиції.

Пантеліс Бумбурас — палкий патріот, який розподіляє свою увагу й значну частину здобутих статків між двома своїми батьківщинами, щедро фінансуючи численні заходи, спрямовані на підтримку Українського Еллінізму та на подальше зближення дружніх народів України і Греції.
У 2006 році Одеська мерія нагородила його найвищою відзнакою міста — орденом Г. Маразлі — за багаторічну успішну діяльність і заслуги перед містом та його мешканцями.

У 2012 році на пропозицію Грецької держави призначений Почесним Консулом Греції в місті Ялта з консульським округом – територією Автономної Республіки Крим.

Попередніми володарями міжнародних премій в галузі благодійництва та меценатства загальнонаціональної програми «Людина року» були Петро Яцик (2001), Пітер Спайкерс (2002), Родина Терещенко (2003), Алекс Ровт (2004), Іван Гинянський (2006), Олександр Лєбєдев (2008), Джордж Даскалеас (2012).