Головна » Присуджено Міжнародну премію в галузі суспільно – політичної діяльності

Присуджено Міжнародну премію в галузі суспільно – політичної діяльності

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною  Радою   програми рішення  про присудження щорічної Міжнародної премії в галузі суспільно – політичної діяльності за 2016 рік Президенту Словацької Республіки Андрею КІСКЕ. Премію буде вручено під час проведення 21-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2016», яка відбудеться 25 березня 2017 року.

Андрей КІСКА –  Президент Словацької Республіки,  суспільний діяч, засновник благодійного фонду.

Андрей Кіска відстоює інтереси України на найвищому міжнародному рівні, демонструє рішучу позицію підтримки по відношенню до України. Словаччина  активно підтримує євроінтеграційні стремління, суверенітет і територіальну цілісність України. Окремо варто виділити позицію Президента Андрея Кіски, який висловлює однозначну позицію щодо російської політики. Він виступає проти порушення Росією міжнародного права, засуджуючи неоднозначні сигнали, які надсилав словацький уряд після початку української кризи своїм союзникам і партнерам у НАТО та ЄС.

Президент Словаччини також адвокатував необхідність антиросійських санкцій, зазначивши, що торгові інтереси не мають превалювати над свободою та демократією. Важливо, що на президентських виборах 2014 року він отримав упевнену перемогу над Робертом Фіцо через свою конкретну позицію щодо питання анексії Криму.

Президент Словаччини  є активним безпосереднім учасником всіх проектів і рішень щодо України і співпраці з нею у рамках роботи засідань країн-учасниць Вишеградської четвірки, які активно захищають і лобіюють інтереси України у ЄС . Словаччина надає фінансову підтримку реформування енергетичного сектору України та впровадження енергозберігаючих технологій. Проведена оперативна реалізація проекту «малого реверсу», який допоміг Україні диверсифікувати поставки енергоресурсів і зменшити залежність від Росії. Крім того, в рамках співпраці між Україною та Вишеградською четвіркою Словаччина взяла під свій патронат співпрацю у сфері енергоефективності. За фінансової підтримки SlovakAid та Міжнародного Вишеградського фонду реалізується проект, який має на меті сприяти обміну досвідом між Словаччиною та Україною у сфері реформування енергетичного сектора. Словаччина підтримує Україну в питанні впровадження безвізового режиму. У сфері транскордонної співпраці важливим досягненням стало внесення змін у 2011 році в Угоду про місцевий прикордонний рух, завдяки чому були введені безкоштовний порядок оформлення дозволів, збільшення термінів перебування в прикордонних зонах з 30 до 90 днів протягом 180 днів.

Також Словаччина була першою країною ЄС, з якою Україна підписала Угоду про взаємне академічне визнання еквівалентності документів про освіту.