Головна » Присуджена Міжнародна премія в галузі дипломатії

Присуджена Міжнародна премія в галузі дипломатії

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною  Радою   програми  рішення  про присудження щорічної Міжнародної премії в галузі дипломатії за 2016 рік Надзвичайному та Повноважному Послу Литовської республіки в Україні Марюсу ЯНУКОНІСУ. Премію буде вручено під час проведення 21-ї урочистої церемонії «ЛЮДИНА РОКУ – 2016», яка відбудеться 25 березня 2017 року.

Марюс ЯНУКОНІС – Литовський державний діяч, дипломат. Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні з 31 березня 2015. Свою дипломатичну кар’єру він будував в якості Третього та Другого секретаря Відділу Центральної Європи, Політичного департаменту Міністерства закордонних справ Литви. Був помічником з питань зовнішньої політики при Президентові Литовської Республіки та Радником Відділу Східної Європи і Центральної Азії Міністерства закордонних справ Литви.

Також в його активі – робота Заступником Голови Посольства Литви у Білорусі,  Директором Департаменту Північної і Центральної Європи; Директором Департаменту регіональної співпраці Міністерства закордонних справ Литви та Директором Департаменту країн Європи Міністерства закордонних справ Литви. У 2010–2014 рр. — Повноважний міністр, заступник Глави місії Посольства Литовської Республіки у Києві. У 2014–2015 рр. — Директор департаменту політики Східного сусідства Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

За останні три роки зв’язки між Литвою та Україною, підтримка українських реформ були у топ- списку пріоритетів міжнародної політики Литви. Саме Литва  виступає головним адвокатом інтересів України в Євросоюзі та підтримує Україну в євроінтеграційних починаннях і модернізації.

Вільнюс одним з перших здійснив поставки «елементів військової зброї», а в кінці року Литва, Латвія, Естонія, Польща та Україна домовились про військову співпрацю  на 2016 рік. В  співпрацю  включені питання підготовки військових спеціалістів, військово-медичної підготовки і проведення навчань. Останні два роки Литва була членом Радбезу ООН і приймала безпосередню участю в підготовці резолюцій ООН на захист територіальної цілісності України.

За безпосереднього сприяння пана Посла активно розвивається співпраця між Україною та Литвою в галузі  економіки, транспортних коридорів, в транспортно-транзитній морській сфері, активізувалась співпраця між портами України та Клайпедським морським портом, в енергетиці, культурі, в збереженні історичної спадщини.  В Україні працює велика кількість литовських експертів в різних галузях, які допомагають українським структурам робити необхідні реформи.

В лютому місяці в Україні пройшов організований посольством Литви в Києві візит послів Європейського Союзу, відповідальних за здійснення політики Східного партнерства ЄС. Представники 11 країн – Литви, Латвії, Данії, Швеції, Фінляндії, Великобританії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Німеччини та Нідерландів – провели цілу низку зустрічей в Києві з представниками української влади і неурядових організацій.

Цього року Україна в Литві обрана як пріоритетний напрямок для співпраці. Крім того він оголошений роком литовсько-українського культурного партнерства – в Києві, Львові, Одесі проходять різноманітні литовські культурні заходи. На львівському форумі видавництв, були представлені книги литовських авторів. На фестивалі «Гогольfest» сучасний театр Литви представив вистави, в одному з яких грав видатний литовський актор Юозас Будрайтіс. Виступив симфонічний оркестр Національної філармонії України, яким диригував  один з найкращих литовських диригентів Модестас Петренас.

maryus-yanukonis