Головна » Присуджено міжнародну премію «За укріплення культурних контактів і духовне зближення народів»

Присуджено міжнародну премію «За укріплення культурних контактів і духовне зближення народів»

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття рішення  Вищою Академічною  Радою   програми  присудити щорічну Міжнародну премію «За укріплення культурних контактів і духовне зближення народів» за 2015 рік відомому французькому музиканту і композитору, лідеру гурту «Space» Дідьє МАРУАНІ. Премію буде вручено під час проведення 20-ї Ювілейної урочистої церемонії «ЛЮДИНА РОКУ – 2015», яка відбудеться 26 березня 2016 року у НПМ «УКРАЇНА» м. Київ.

Дідьє МАРУАНІ народився 14 липня 1953 року в Монако. Музичну кар’єру розпочав в 17 років як вокаліст, під керівництвом Етьєна Рода-Жіля. Закінчив Паризьку консерваторію. В 1976 році заснував гурт «Space», який виконував музику в стилі синтіпоп. Перший альбом «Space» «Magic Fly» (1977) мав шалений успіх, очолив хіт-паради Європи і Америки. Електронна музика досягла вершини своєї популярності, а учасники «Space» прокинулись знаменитими. Через півроку вийшов другий альбом «Deliverance» (1977). Він повторив успіх першої роботи і приніс гурту світове визнання. В 1980 році був випущений третій альбом «Space» «Just Blue». Всі три альбоми були продані загальним тиражем 12 мільйонів екземплярів, зробивши «Space» одним з найуспішніших гуртів кінця 70-х років.

Починаючи з 1990-х років шалено популярний гурт «Space» не одноразово відвідує Україну в рамках європейських гастрольних турів. Дідьє Маруані часто відвідує Київ з неформальними візитами, любить Україну та відмічає, що у захваті від київських храмів та соборів. Крім того, музикант опікується молодими українськими талантами. Дружить та всіляко підтримує молодого українського піаніста Євгена Хмару, якого називає своїм «музичним сином». У 2015-му році Маруані виступив разом з Євгеном на великій сцені Жовтневого палацу у Києві в рамках концерту Хмари – «ZNAMENIE».