Головна » Присуджено міжнародну премію «Людина року-2015» в галузі дипломатії

Присуджено міжнародну премію «Людина року-2015» в галузі дипломатії

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття рішення  Вищою Академічною  Радою   програми  присудити щорічну Міжнародну премію в галузі дипломатії за 2015 рік Надзвичайному і Повноважному Послу Королівства Швеції в Україні Андреасу фон БЕКЕРАТУ. Премію буде вручено під час проведення 20-ї Ювілейної урочистої церемонії «ЛЮДИНА РОКУ – 2015», яка відбудеться 26 березня 2016 року у НПМ «УКРАЇНА» м. Київ.
 
Андреас фон БЕКЕРАТ — Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства  Швеції в Україні з вересня 2013 р. 
За час діяльності Андреаса фон Бекерата в якості Посла Швеції в Україні україно-шведські політичні та економічні зв’язки надзвичайно активізувались. Прем’єр міністр Стефан Левен відвідав Київ з офіційним візитом через доволі короткий час після призначення на посаду.
 
Міністр закордонних справ Маргот Валльстрем також відвідала Україну менш ніж за два місяці після призначення. За останні два роки зв’язки між Швецією та Україною, підтримка українських реформ були у топ списку пріоритетів міжнародної політики Швеції. Швеція є однією з країн, які активно підтримують Україну в євроінтеграційних починаннях і стремлінні до модернізації. Кожного року Швеція надає Україні близько 25 млн. євро на підтримку реформ. Велика увага приділяється розвитку торгівлі між Швецією та Україною. В червні в Києві відбувся найбільший щорічний шведський діловий захід – 4-й Шведсько-український бізнес-форум, мета якого — збільшення об’ємів торгівлі між нашими країнами.
В 2014 році шведський уряд схвалив семирічну програму фінансової допомоги Україні в розмірі 175 млн. євро.
 
Швеція має великий досвід в галузі енергоефективності, децентралізації та гендерної рівності. В даний час шведський «Північний фонд» в Україні почав впровадження в школах і лікарнях 16 проектів по енергозбереженню. Посольство організовує регулярні зустрічі з керівниками шведських підприємств, які діляться своїм баченням того, як Україна може покращити свій інвестиційний клімат.
 
В 2014 р. представниками Норвегії, Швеції та України була підписана Декларація про співпрацю в галузі безпеки ядерних об’єктів. Згідно цього документу, країни об’єднають свої зусилля по захисту українських АЕС, впровадять нові системи безпеки і удосконалять правила ліцензування та імпорту ядерного палива.
 
Швеція підтримує широке коло неурядових громадських організацій України, які отримують грантову підтримку для інституційного розвитку. Тільки в минулому році Швеція надала Україні гуманітарної допомоги на суму 5 млн. євро.