Головна » Присуджено Міжнародну премію в галузі дипломатії

Присуджено Міжнародну премію в галузі дипломатії

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження щорічної Міжнародної премії в дипломатії за 2019 рік Надзвичайному і Повноважному Послу Королівства Іспанія в Україні – Сільвії Жозефіні Кортес Мартін. Премію буде вручено під час проведення 24-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2019», яка відбудеться 21 березня 2020 року.

З 1992 року на дипломатичній службі. Працювала в іспанських дипломатичних представництвах в Ізраїлі, Німеччині, в Генеральному секретаріаті Організації Північноатлантичного договору (НАТО) та в Постійному представництві Іспанії при Організації Об’єднаних Націй (ООН). Працювала також радником Голови Кабінету Міністрів Іспанії, а з 2012 року — заступником Генерального директора Європейського Союзу (ЄС). У 2014—2017 рр. — Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Іспанії в Албанії.

15 вересня 2017 року — призначена Надзвичайним і Повноважним послом Королівства Іспанії в Києві (Україна). 28 листопада 2017 року — вручила вірчі грамоти Президенту України Петрові Порошенку.

Дипломатичні відносини між Україною і Королівством Іспанія були встановлені 30 січня 1992 р. Протягом 25 років, Іспанія виступає традиційним партнером України.

За безпосереднього сприяння пані Посла активно розвивається співпраця між Україною та Іспанією в галузі  економіки, інвестицій, сільського господарства,  культури та  туризму.

Домінуючу роль у розвитку українсько-іспанських відносин відіграє інтенсивна торгово-економічна співпраця. Іспанія вже не перший рік зберігає провідні позиції серед найбільших імпортерів української продукції та входить у ТОП-5 ключових імпортерів українських зернових. Товарообіг між Україною та Іспанією за 2018 рік склав більше 2 млрд. доларів, а в рамках Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі перед нашими країнами відкриваються нові ще ширші можливості партнерства, в тому числі в сфері інвестицій, енергетики, машинобудування, легкої промисловості, сільського господарства, повітряного сполучення та туризму. Неможливо не відзначити великий взаємний інтерес в галузі туризму, який в останні роки виявляють громадяни обох країн один до одного. Курорти Іспанії входять у ТОП-3 інтересів українців, щороку цей напрямок для себе обирають більше 65 тисяч українських туристів, чому сприяє і розвинене авіасполучення. За останній рік на 68% зросла кількість іспанських туристів в Україну, що, безумовно, слугує активному культурному обміну та зближенню наших країн.