Головна » Присуджено Міжнародну премію в галузі дипломатії

Присуджено Міжнародну премію в галузі дипломатії

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Генеральна дирекція загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ» повідомляє про прийняття Вищою Академічною Радою програми рішення про присудження щорічної Міжнародної премії в галузі дипломатії за 2018 рік Надзвичайному і Повноважному Послу республіки Австрія в Україні Ї.В. Герміне ПОППЕЛЕР. Премію буде вручено під час проведення 23-ї Урочистої церемонії вручення премії «ЛЮДИНА РОКУ – 2018», яка відбудеться 23 березня 2019 року.

Свою дипломатичну кар’єру в Міністерстві закордонних справ Австрії розпочала в 1992 році. З 1994 до 1997 року – заступник глави дипломатичної місії в Посольстві Австрійської Республіки в Канаді. З 1997 р. по 2000 р. – заступник глави дипломатичної місії (радник-посланник) в Посольстві Австрійської Республіки в Угорщині. В 2000 році повернулась на роботу до Міністерства закордонних справ Австрії, де керувала роботою відділу в Управлінні координації Coreper I (Комітет постійних представників країн-членів ЄС). З 2003 по 2007 р. – Генеральний консул Австрійської Республіки та Директор Австрійського культурного форуму в м. Кракові. В 2007-2011рр. – Надзвичайний та Повноважний посол Австрійської Республіки в Латвії. З 15-го квітня 2015 р. є Надзвичайним та Повноважним послом Австрійської Республіки в Україні (вірчі грамоти Президентові України П. Порошенку було вручено 26-го травня 2015 р.)

Відносини двох країн мають тривалу історію. Австрія була однією з перших країн, яка визнала Україну після оголошення незалежності, і відкрила в Києві своє посольство. Австрія досить вагомо присутня економічно в Україні, австрійські фінансові установи були серед піонерів в сфері банківських і страхових послуг в Україні і сьогодні є найбільшими іноземними банківським і страховим інститутами. Австрія є одним з найбільших інвесторів в Україні, зокрема австрійські інвестори створили більше 30 тис. робочих місць.

За безпосереднього сприяння пані Посла активно розвивається співпраця між Україною та Республікою Австрія в галузі  економіки, інвестицій, наукового та технічного співробітництва,  культури та  збереженні історичної спадщини.

8 лютого 2018 року президент України Петро Порошенко відвідав Австрію з робочим візитом, в ході якого відбулися двосторонні переговори глави Української держави з Федеральним Президентом Александром ван дер Белленом та новопризначеним Федеральним канцлером Себастіаном Курцем.

У березні відбувся офіційний візит у відповідь Федерального Президента Республіки Австрія Александра Ван дер Беллена. Така інтенсивність політичного діалогу є кращою ілюстрацією активного розвитку взаємовигідного партнерства між нашими державами. Фундамент нашого партнерства підкріплений і економічними показниками», – за 2017 торговий обіг між нашими країнами зріс на 18,5%, досягнувши 1,2 мільярда доларів США. У той же час український експорт до Австрії виріс на 48%, що є результатом вступу в силу Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Україну відвідала чисельна делегація представників ділових і бізнесових кіл, яка супроводжувала Президента Ван дер Беллена – керівники близько сорока австрійських підприємств, які зацікавлені у співпраці з українськими партнерами в різних галузях промисловості – від фармацевтики до сільського господарства. Президент Австрії під час візиту в Україну взяв участь в двох економічних форумах – в Києві та у Львові, організованих Австрійською торговою палатою та Торгово-промисловою палатою України. Підписані Угоди про співпрацю у галузі освіти, науки і культури, також угоди про співпрацю між австрійськими та українськими ВУЗами.

4 вересня на зустрічі Президента України Петра Порошенка з канцлером Австрії Себастьяном Курцем, досягнуто угоди, що 2019 рік у Австрії буде проголошений роком української культури. Президент України запросив австрійського президента з наступним візитом в українську державу, а також  запросив австрійську делегацію на річницю Голодомору в листопаді.