Головна » Про проект » Історія проекту

Історія проекту

Народження програми «Людина року» відбулося у липні 1995 року. Тоді, напередодні п’ятої річниці незалежності України, на Придніпров’ї проведенням рейтингової регіональної акції розпочалася реалізація першого в Україні проекту визначення інтелектуальної та професіональної еліти країни. Символом Програми став вогонь Прометея, який освячує нездоланне прагнення Людини досягти високої мети.

history_002_0-jpg-crop_display

Згодом, в березні 1997-го, під шатами Національного палацу мистецтв «Україна» відбулася урочиста церемонія нагородження переможців і лауреатів першої загальнонаціональної програми «Людина року».

Саме в час становлення нашої країни, в період політичної і соціальної нестабільності, притаманній розбудовчому процесу незалежної держави, Програма підняла на почесний п’єдестал загальнонаціонального визнання найгідніших, ще раз підтвердивши, що Україна має міцний фундамент і могутній потенціал для суспільного, економічного і духовного відродження.

Завдяки послідовній реалізації концептуальних ідей Програми, в Україні на загальнонаціональному рівні створено інститут визначення та визнання особистостей, чиї таланти, професійні досягнення, громадсько-політична діяльність відчутно впливають на життя та розвиток українського суспільства.

За більш ніж двадцятирічну історію Програми володарями титулу «Людина року» стали більш ніж 428 переможців у персоніфікованих і корпоративних номінаціях. Зокрема:

 

 • Перший Президент України (1991-1994рр.) Леонід Кравчук
 • Президент України (1994-2005) Леонід Кучма
 • Президент України (2005-2010) Віктор Ющенко
 • Голова Верховної Ради України (2008-2012) Володимир Литвин
 • Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк
 • Академіки НАНУ Мирослав Попович, Валерій Геєць та Геннадій Книшов
 • Визначні промисловці та підприємці Микола Янковський, Дмитро Ківа, Михайло Воронін, Вадим Гриб та Віталій Антонов
 • Відомі та популярні журналісти Юлія Мостова, Сергій Рахманін, Савік Шустер, Андрій Куликов, Наталія Влащенко, Олег Панюта.
 • Видатні діячі національної культури і спорту Богдан Ступка, Анатолій Солов’яненко, Юрій Рибчинський, Руслана, Ані Лорак, Володимир Гришко, Сергій Бубка, Яна Клочкова, Віталій та Володимир Кличко, Андрій Шевченко, Наталія Добринська, Лілія Подкопаєва, Олег Блохін, Олександр Усик
 • і багато інших…

history_003_0-jpg-crop_display

У 2001 році програма «Людина року» залучилася до ще однієї важливої для молодої держави проблеми – створення позитивного іміджу України у світовому співтоваристві. Саме тоді було започатковано присудження міжнародних і спеціальних премій видатним діячам міжнародного масштабу, чия професійна і суспільна діяльність визнана європейським і світовим співтовариством, котрі особисто відчутно впливають на зміцнення різновекторних зв’язків нашої держави з зарубіжними країнами. В період 2001 по 2021 роки міжнародні премії “Людина року” були присуджені представникам 31 країни світу (США, Канада, Китай, Японія, Корея, ОАЕ, Ізраїль, Туреччина, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Нідерланди, Бельгія, Швеція, Австрія, Греція, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, Болгарія, Литва, Латвія, Росія, Білорусія, Казахстан, Азейбаржан, Грузія, Узбекистан, Молдова).

Серед володарів міжнародних і спеціальних премій:

 • Вселенський Архієрей Іоанн Павло II
 • Президент Польщі Олександр Кваснєвський
 • Президент Азербайджанської Республіки Ільхам Алієв
 • Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте
 • Президент Болгарії Росен Плевнелієв
 • Президент Республіки Мальта Марі-Луїз Колейро-Прека
 • Верховний Представник з питань Спільної зовнішньої політики та політики безпеки ЄС Хав`єр Солана
 • Надзвичайні та Повноважні посли Росії, Німеччини, Франції, Республіки Корея, Литовської Республіки, Китаю, Ізраїлю, Греції, Угорщини, Австрії, ОАЕ в Україні Віктор Черномирдін, Дітмар Штюдеманн, Філіп де Сюремен, Хо Сун Чьол, Альгірдас Кумжа, Лі Чжоу, Зіна Калай-Клайтман, Георгіос Георгундзос, Міхаль Баєр, Андреас фон Бекерат, Марюс Януконіс, Герміне Поппеллер, Салем Ахмед Аль-Каабі.
  • Відомий бізнесмен і меценат українського походження Іван Гинянський
  • Видатні виконавці Тамара Гвердцителі, Людмила Гурченко, Лариса Доліна, Валерій Меладзе, Філіп Кіркоров, Анжеліка Варум, Олександр Малінін, Мариля Родович, Вахтанг Кікабідзе, Фаррух Закиров, Зоряна Кушплер, Людмила Монастирська, Іон Суручану, Сестри Роуз, Роза Римбаєва, Анатолій Ярмоленко.
  • Композитори Ігор Крутой, Кім Брейтбург, Володимир Шаїнський, Максим Дунаєвський, Олександр Морозов
  • Діячі культури та мистецтва Ілля Рєзнік, Михайло Жванецький, Олександр Масляков, Василь Попадюк, Ада Роговцева
 • Популярні французькі співаки та музиканти Патрісія Каас та Дідьє Маруані
 • Відомі італійські співаки Алессандро Сафіна, Тото Кутуньо

Фінальним акордом Програми стає Урочиста церемонія вручення премії «Людина року», яка щорічно збирає кращих представників соціально-політичної і фінансово-економічної еліти, органів державної влади України, дипломатичного корпусу, високопосадових гостей з дружніх країн, найвідоміших зірок української і зарубіжної естради, і, звичайно ж, численних журналістів українських та іноземних ЗМІ.

Урочиста церемонія проводиться як яскраве театралізоване дійство з виступами видатних українських і зарубіжних виконавців, кращих музичних і хореографічних колективів, показом нових колекцій провідних дизайнерів України.

Дійство супроводжується найсучаснішими, високотехнологічними постановочними, звуковими, світловими й спеціальними ефектами.

Надійність, порядність, глибоке взаєморозуміння обумовлюють міцність і сталість партнерських стосунків програми з бізнесовими структурами, засобами масової інформації, іншими суспільними інститутами. Досить зазначити, що на різних етапах розвитку проекту його партнерами були десятки всесвітньо відомих та визнаних компаній. А тисячі публікацій в газетах і журналах, плідне співробітництво з багатьма загальнонаціональними телеканалами та інтернет-виданнями свідчить про стабільний непідробний інтерес суспільства до проекту «Людини року».

Особливою стала 20-та ювілейна Урочиста церемонія. Це був грандіозний форум переможців і лауреатів всіх 20-ти років існування програми «Людина року», шляхетне зібрання людей, які чимало зробили для нашої держави і нашого суспільства, справжніх патріотів і сподвижників. Це було свято не лише для володарів престижного титулу, а й акт визнання самої Програми.

Марно підраховувати її прихильників і симпатиків. Але кожному з них ми вдячні за підтримку, співпрацю і розуміння.

З ХХI сезону церемонія вручення премії «Людина року» проходить на сцені Національного академічного театру опери та балету України ім. Т.Г.Шевченка. Зал Національної опери України – це храм культури і мистецтва, найреспектабельніший майданчик і архітектурна перлина Києва!

В цьому році загальнонаціональна програма «Людина року» святкує свій 25-річний ювілей .

Вже чверть століття програма зводить на зірковий п’єдестал  справжніх лідерів незалежної України, особистостей, які професійною майстерністю, творчою енергією, яскравим талантом і мудрістю здобули широке визнання й авторитет. Шанована і відома не тільки в Україні, а й за її межами, «Людина року»  активно впливає на процеси формування та становлення вітчизняної еліти, сприяє подальшому соціально-економічному розвитку держави, відродженню духовних цінностей, служить благородній справі консолідації прогресивних сил суспільства.